Залишкові напруження в сталевих деталях, зміцнених за комплексною технологією

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Показано, що окремі операції холодного нагартовування, виконані як після звичайного гартування, так і після високотемпературного термомеханічного оброблення, сприяють підвищенню границь пропорційності та втомленості, що пов’язано з виникненням у деталях системи залишкових макронапружень. Поєднання в одному технологічному процесі заневолювання і обкатування призводить до суттєвої зміни характеристик пружності. In this article the influence of separate operations by means of surface plastic deformation on the operational characteristics of products is described. The increase of the operational characteristics is determined by presence of residual macrostresses. The essential change of the elastic characteristics is connected to presence in technological process of overlapping of technological operations by means of surface plastic deformation.

Кукляк М. Л. Залишкові напруження в сталевих деталях, зміцнених за комплексною технологією / М. Л. Кукляк, Г. В. Гаврилов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2002. – № 442 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 102–107. – Бібліографія: 3 назви.