2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто моделі штучних нейронних мереж із попередньою обробкою реалізацій на основі геометричного підходу для застосування у задачах розпізнавання образів. Проведено експерименти на практичних задачах, які підтвердили доцільність застосування запропонованих методів попередньої обробки у картах із самоорганізацією та мережах зустрічного поширення. Побудовані дво- та тривимірні топографічні карти для візуалізації отриманих результатів розпізнавання.
The artificial neural network models with preprocessing of input vectors are considered on the basis of the geometrical approach for application in the tasks of pattern recognition. The experiments on the practical tasks have been carried out. The expediency of application of the offered methods of preprocessing in self-organizing maps and counter propagation networks of has been confirmed. 2D and 3D topographical maps for visualization of the obtained results of recognition have been constructed.

Хаймуді Е. Практичне застосування методу попередньої обробки реалізацій для нейронних мереж у задачах розпізнавання образів / Е. Хаймуді, Ю. Цимбал // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 496 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 199–204. — (Методи й алгоритми сучасних інформаційних технологій).