Інформаційні технології навчання учнів з аутизмом

Одним із найдієвіших способів соціалізації особи, що має особливі потреби, є навчання. Інформаційні технології, використовувані для супроводу навчання осіб з аутизмом повинні враховувати особливості психофізичного розвитку таких учнів. Забезпечення комфортного комунікаційного середовища, розвиток соціальних навичок є невід’ємною складовою навчання учнів з аутизмом. Дослідження інформаційних технологій, розроблених у світі, дасть змогу виявити найперспективніші напрями розвитку таких технологій.
One of the most effective ways of socializing a person with special needs is education. Information technology, that are used for education of children with autism should be designed with taking into account the peculiarities of psychophysical development of such students. Providing a comfortable communication environment, developing social skills is an integral part of teaching students with autism. The study of the developed information technologies enables to identify the most promising directions for the development of such technologies.

інформаційні технології, аутизм, соціальні навички, традиційне навчання, доповнена та альтернативна комунікація, доповнена/віртуальна реальність, information and communication technologies (ICT), student with autism, augmented reality (AR)

Інформаційні технології навчання учнів з аутизмом / В. А. Андруник, Т. В. Шестакевич, В. В. Пасічник, Н. Е. Кунанець // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 901. — С. 76–88. — (Інформаційні системи, мережі та технології).