Національний університет “Львівська політехніка”

Магістерська кваліфікаційна робота виконана студентом групи КНСШ-23 Левицький Богданом Романовичем. Тема “ Система підтримки рішень про купівлю-продаж важкої техніки на основі багатофакторного аналізу функціональних та операційних характеристик ”. Робота направлена на здобуття ступеня магістр за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки». Об’єктом дослідження є процеси прогнозування вартості та стану важкої техніки для створення системи підтримки прийнятті рішень при покупці-продажі важкої техніки. Предметом досліджень є методи та засоби машинного навчання з вчителем для вирішення задач класифікації та прогнозування, а також методи попереднього опрацювання даних. Досягнення мети відбувається за рахунок використання даних поєднаних із різних джерел. Дані піддаються аналізу та використовуються в подальшому для тренування моделей машинного навчання. Оптимальний процес навчання та вибору моделі досягається за рахунок використання алгоритму оптимізації, що працює на основі генетичного алгоритму. Отримані результати подаються користувачу для подальшого прийняття рішень. Апробацію роботи здійснено на основі реальних даних оголошень про продаж технічних засобів. У результаті виконання дипломної роботи створено програмну реалізацію підтримки прийняття рішень з відповідним користувацьким інтерфейсом. Загальний обсяг роботи: 72 сторінки, 17 рисунки, 17 посилання. Master’s degree work of the student of the group CSAI-23 Levytskyi Bohdan. The topic is "Complex Decision Support System for sell/buy used construction vehicles based on a multifactorial analysis of functional and operational characteristics". The work is aimed at obtaining a master's degree in 122 "Computer Science". The object of research is processes of forecasting the value and condition of construction vehicles to create a decision support system for the purchase and sale of construction vehicles. The subject of research is machine learning algorithms, exactly supervised learning, for solving classification and regression problems, as well as methods of machine learning data pre-processing The goal of the research is build decision support system for end user to help them make a proper decision about buying/selling construction vehicles. The data is analyzed and used further to train machine learning models. The optimal learning and model selection process is achieved through the use of an optimization algorithm based on a genetic algorithm. The obtained results are presented to the user for further decision-making. Approbation of the work was carried out on the basis of real data of advertisements for the sale of technical means. As a result of the bachelor's qualification work a software implementation of decision-making support with a corresponding user interface. The total volume of work: 72 pages, 17 figures, 17 references.

машинне навчання, класифікація, регресія, система підтримки прийняття рішень, прогнозування вартості, технічні засоби для будівництва, гідравлічна система, machine learning, classification, regression, decision support system, cost forecasting, engineering tools for construction, hydraulic system

Левицький Б. Р. Система підтримки рішень про купівлю-продаж важкої техніки на основі багатофакторного аналізу функціональних та операційних характеристик : пояснювальна записка до магістерської кваліфікаційної роботи : 122 «Комп’ютерні науки» / Богдан Романович Левицький ; Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 74 с.