Застосування ройового інтелекту для адаптації колонії до зовнішніх умов

Thumbnail Image

Національний університет «Львівська політехніка»

Бакалаврська кваліфікаційна робота виконана студентом групи КН-414 Мандриком Борисом Юрійовичем. Тема «Застосування ройового інтелекту для адаптації колонії до зовнішніх умов»». Робота направлена на здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки». Метою дипломної роботи є моделювання колективної поведінки членів мультирольової колонії для реагування і адаптації до зовнішніх умов та подальше застосування розробленої моделі у розробці відеоігор. Об’єктом дослідження є модель поведінки колонії як децентралізованої системи. У результаті виконання дипломної роботи було розроблено модель поведінки членів колонії на основі ройового інтелекту з використанням дерев поведінки для адаптації до зовнішніх умов. Дана модель може використовуватися на практиці при розробці відеоігор для пошуку найкращих умов у середовищі на основі використання алгоритмів ройового інтелекту. The bachelor's qualification work was completed by a student of the KN-414 group Mandryk Borys Yuriiovych. The topic is "Application of swarm intelligence for colony adaptation to external conditions". The work is aimed at obtaining a bachelor's degree in 122 "Computer Science". The purpose of this work is is to model the collective behavior of members of a multi-role colony to respond and adapt to external conditions and further apply the developed model in the development of video games. The object of the research is a model of colony behavior as a decentralized system. As a result of the research, a model of colony members' behavior based on swarm intelligence using behavioral trees to adapt to external conditions was developed. This model can be used in practice in the development of video games to find the best conditions in the environment based on the use of swarm intelligence algorithms.

ройовий інтелект, алгоритм штучної бджолиної колонії, дерево поведінки, задача оптимізації, відеогра, swarm intelligence, artificial bee colony algorithm, behavior tree, optimization problem, video game.

Мандрика Б. Ю. Застосування ройового інтелекту для адаптації колонії до зовнішніх умов : пояснювальна записка до бакалаврської кваліфікаційної роботи : 122 «Комп’ютерні науки» / Борис Юрійович Мандрик ; Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 60 с.

Endorsement

Review