Національний університет “Львівська політехніка”

Магістерська кваліфікаційна робота виконана студентом групи КНСШ-23 Гірником Юрієм Володимировичем. Тема “Дослідження ефективності методів класифікації та резюмування новин для полегшення орієнтації в інформаційному просторі”. Робота направлена на здобуття ступеня магістр за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки». Об’єктом дослідження є процес споживання новин, його особливості і способи покращення. Предметом дослідження є методи класифікації та резюмування новин на основі текстових даних. Мета магістерської кваліфікаційної роботи полягає в дослідженні та можливості покращення ефективності методів класифікації та резюмування новин. Досягнення мети досягається шляхом дослідження сучасних методів вирішення завдань обробки природньої мови, особливостей їхньої архітектури та підходів. Також внаслідок проведення серії дослідів над розширеним набором даних проведено аналіз отриманих результатів. У результаті виконання дипломної роботи було отримано опис методів класифікації та резюмування текстів, побудовано набір даних, а також проведена серія дослідів над ним і обраними методами. Отримані результати були проаналізовані та порівняні, що дає змогу обрати метод для прикладного застосування в сфері новин в подальшому. Загальний обсяг роботи: 69 сторінок, 16 рисунків, 39 посилань. Master paper executed by the student of group CSAI-23 Hirnyk Yurii Volodymyrovych. The topic is "Investigation of the effectiveness of methods of classification and summarization of news to facilitate orientation in the information space". The work is aimed at obtaining a master's degree in the specialty 122 "Computer Science". The object of the research is the process of news consumption, its features and methods of improvement. The subject of the research is methods of classification and summarization of news based on textual data. The purpose of the master's thesis is to investigate and improve the effectiveness of news classification and summarization methods. The goal is achieved by researching modern methods of solving natural language processing tasks, features of their architecture and approaches. Also, as a result of conducting a series of experiments on an expanded data set, an analysis of the obtained results was carried out.

класифікація новин, резюмування новин, обробка природньої мови, машинне навчання, news classification, news summarization, natural language processing, machine learning

Гірник Ю. В. Дослідження ефективності методів класифікації та резюмування новин для полегшення орієнтації в інформаційному просторі : пояснювальна записка до магістерської кваліфікаційної роботи : 122 «Комп’ютерні науки» / Юрій Володимирович Гірник ; Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 69 с.