Хімія та хімічні технології

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/26592

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування полімерних шарів на поверхні дисперсного гідроксиапатиту
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Чобіт, Максим; Шевчук, Олег; Токарєв, Віктор; Надашкевич, Зоряна
    Гідроксиапатити на сьогодні привертають увагу як синтетична заміна кісткових матеріалів для біомедичного використання. Однак, їх крихкість та погана адгезія з полімерною матрицею призводить до погіршення механічних властивостей композиту, що обмежує можливості їх практичного використання для лікування. Пероксидація біокерамічного наповнювача дасть змогу підвищити його сумісність з полімерною матрицею та покращити експлуатаційні властивості одержаного композитного матеріалу. В роботі проведено дослідження процесу формування прищепленого до поверхні гідроксиапатиту полімерного шару на основі поліметилметакрилату, шляхом прищеплення “від" поверхні за участю попередньо іммобілізованого пероксидвмісного інісурфу. Визначено кінетичні та термодинамічні параметри прищепленої радикальної полімеризації до поверхні пероксидованого гідроксиапатиту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження впливу поверхневої модифікації наповнювача та природи поверхнево-активних речовин на реологічні властивості пастоподібних полімерних композицій
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Полив’яний, Антон; Чобіт, Максим
    Проведена оцінка впливу введення до складу високоенергетичної пастоподібної високонаповненої композиції ПАР,його природи та вмісту; заміни частини звязуючого на епоксидний олігомер,а також поверхневої модифікації наповнювача на реологічні властивості таких композицій,виготовлених на основі олігомерного каучуку та інертного наповнювача хлориду калію. Дослідження проводяться з метою пошуку найефективніших шляхів підвищення максимального ступеню наповнення (до 80 – 90 мас.%) та покращення седиментаційної стійкості системи при збереженні необхідного рівня реологічних властивостей за невисокихтемператур (30 – 50°С).