Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2120

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика розрахунку вертикальної пружної системи вібраційної машини об’ємної обробки з електромагнітним приводом та синфазним рухом коливальних мас
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006-01-31) Гаврильченко, О. В.; Ланець, О. С.; Гурський, В. М.; Шпак, Я. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Наведено методику і розраховано параметри жорсткості вертикальної пружної системи, призначеної для забезпечення роботи в резонансному режимі вібраційної машини об’ємної обробки з електромагнітним приводом, реалізованої за принципом синфазного руху коливальних мас. Здійснено розрахунок на міцність пружної системи та проведено порівняльний аналіз результатів статичного та частотного розрахунків комп’ютерних моделей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оптимізація довговимірних конструкцій за статичною міцністю та частотними характеристиками
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Гурський, В. М.; Кузьо, І. В.; Медвідь, А. І.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Наведено задачі визначення оптимальних геометричних і конструктивних параметрів довговимірних конструкцій. Як приклад, прийнято подовгастий профіль складного перерізу, визначено для нього компоненти напруженого стану та власні частоти коливань. Вибір оптимальних параметрів профілю здійснено для реалізації конструкцій із мінімальними еквівалентними напруженнями, а також для забезпечення максимальної динамічної жорсткості. Встановлено, що для визначення еквівалентних напружень у тонкостінних елементах основну складність являє розрахунок дотичних напружень. Для спрощення задачі оптимізації конструктивних параметрів запропоновано частотно-масовий показник. За ним здійснено уточнену оцінку якості конструкції та можливість досягнення якісних властивостей системи за мінімальної маси та високої динамічної жорсткості. Апробовано використання показника на складнішій конструкції вібраційного конвеєра. Для нього розглянуто розрахунок МСЕ власних частот за різних значень конструктивних параметрів. Вибір остаточного варіанта конструкції здійснено за значенням частотно-масового показника.