Кваліфікаційні роботи студентів

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/61740

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Статеві особливості життєстійкості студентської молоді
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Штогрин, Василина Тарасівна; Shtohryn, Vasylyna Tarasivna; Логвінова, Діана Валеріївна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Життєстійкість визначаємо як інтегративну особистісну диспозицію, що відображає здатність індивіда зберігати внутрішню рівновагу, адаптуватися до змін і долати труднощі. У її структурі виділяються залученість, контроль і прийняття викликів. Гіпотеза роботи полягає у тому, що наявні статистично значущі відмінності за показниками життєстійкості та дотичними поняттями між респондентами різної статі, що виявляються у контексті війни. У результаті дослідження було виявлено, що респонденти незалежно від статі проявляють помірний рівень життєстійкості, задіють різнопланові ресурси для її підтримання, як наслідок мають невисоку навантаженість стресом. На основі факторного аналізу ми виділили три аспекти, що впливають на життєстійкість: вітальність, експлорація і альтруїзм. Кореляційний аналіз показав, що у жінок життєстійкість позитивно корелює з дружелюбністю, відображаючи значення соціальної взаємодії, тоді як у чоловіків спостерігаються зворотні зв’язки з уявою та соціалізацією, що вказує на їхню автономність і раціональний підхід до подолання труднощів. Порівняльний аналіз підтвердив гіпотезу, показавши, що жінки орієнтовані більше на задіяння емоційного ресурсу, а чоловіки частіше вдаються до раціонального вирішення проблеми. На основі результатів дослідження розроблено рекомендації для підтримки життєстійкості, а також створено програму психологічного тренінгу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні особливості сприйняття та планування майбутнього у жінок під час війни
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Купецька, Олена Володимирівна; Kupetska, Olena Volodymyrivna; Логвінова, Діана Валеріївна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Резильєнтність – це психологічна якість, яка дозволяє людям ефективно справлятися зі стресами, труднощами та травмами, відновлюватися після них і продовжувати жити повноцінним життям. Мета дослідження полягала у виявленні особливостей резильєнтності та копінг- стратегій жінок різного віку, які проживають у регіонах з різним рівнем небезпеки. Для досягнення мети було проведено емпіричне дослідження з використанням психодіагностичних методик. З метою апробації та підтвердження робочої гіпотези було досліджено 72 жінки молодшого і середнього віку. Результати дослідження показали, що рівень резильєнтності жінок значно варіюється залежно від різних факторів, таких як наявність дітей, сімейний статус, рівень небезпеки регіону проживання та наявність соціальної підтримки. Отримані дані свідчать про те, що жінки, які стикаються з більш стресовими умовами, розробляють більш активні способи подолання труднощів. Проведене дослідження має важливе теоретичне та практичне значення для розуміння психологічних механізмів адаптації жінок до екстремальних умов та розробки ефективних програм психологічної допомоги.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні особливості ціннісних орієнтацій осіб із залежностями в умовах війни
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2024) Білоконь, Сергій Сергійович; Bilokon, Sergii Serhiiovych; Логвінова, Діана Валеріївна; Національний університет "Львівська політехніка"
    У дослідженні вивчено психологічні особливості ціннісних орієнтацій осіб із залежностями в умовах війни. Ціннісні орієнтації є основою для прийняття рішень, а в умовах війни вони стають важливим механізмом стійкості, в той час як залежність обмежує можливості адаптації та самоконтролю. З метою апробації та підтвердження робочої гіпотези було досліджено 88 чоловіків віком від 16 до 69 років. Застосовано методики «Портрет цінностей» Ш. Шварца, «Ціннісні орієнтації» М. Рокіча, тест на залежність та тест смисложиттєвих орієнтацій Дж. Крамбо. Результати показали суттєві відмінності між особами із залежностями та без залежностей за такими цінностями, як конформізм, традиція, стимуляція, гедонізм, досягнення, влада. Дослідження виявило, що у групі осіб із залежностями спостерігається зниження орієнтації на процес, результат, самостійності, доброзичливості і сенсожиттєвих орієнтацій, тоді як у групі без залежностей відзначено зростання локусу контролю "Я" та прагнення до стимуляції. Отримані результати допомогли розробити психологічні рекомендації, спрямовані на формування конструктивних життєвих стратегій та ціннісних орієнтацій.