Архітектура

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/3167

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми і шляхи розвитку архітектурно-містобудівного середовища в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-20) Тімохін, В. О.; Timokhin, V. O.; Київський національний університет будівництва і архітектури; Kyiv National University of Construction and Architecture
    Розглянуто становлення середовищних ідей в архітектурі та містобудуванні України з позицій міської синергетики, що дає змогу переосмислити проблематику розвитку архітектурно-містобудівного й урбаністичного оточення в Україні й переорієнтувати розбудову міського середовища на самоорганізацію мешканців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мистецтво шаржу в дизайні архітектурного простору
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Обідняк, М. М.; Олешко, О. П.; Obidnyak, M.; Oleshko, O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто питання засобів “мистецтва архітектурного шаржу” та його актуаль¬ність в сучасному урбаністичному середовищі як мистецтва архітектурного дизайну. Запропоновано для навчального практикуму студентів кафедри дизайну та основ архітектури (далі ДОА) використати мистецтво шаржу в сучасних проектах бакалаврських робіт, як різновид рекреаційного простору. Розглянуто тематику засобів атракційності дизайну мистецтвом архітектурного шаржу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль світла в архітектурі громадських будівель. футуристичний аспект
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Яців, С. М.; Яців, М. Б.; Yatsiv, S. M.; Yatsiv, M. B.; Національний університет «Львівська політехніка»; Lviv Polytechnic National University
    Досягнення сучасної архітектури не зменшили, а навпаки, розширили функції світла у формуванні простору й архітектоніки громадських будівель. Архітектурний простір пропонує нові рішення, тектоніка будівлі – нові форми відповідно до тенденцій в архітектурі та дизайнерських ідей. На підставі аналізу формування світлового середовища в просторі сучаснихгромадськихбудівель здійснено спробу спрогнозувати напрям, характер і особливості функціонування світла в архітектурі окремих типів громадськихбудівель.
  • Thumbnail Image
    Item
    "Божественний град" естетики архітектурно-містобудівного середовища
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Тімохін, В. О.; Timokhin, V. O.; Київський національний університет будівництва і архітектури; Kyiv National University of Construction and Architecture
    Розглянуто актуальну проблему повернення сучасної архітектури у сферу мистецтва, символом котрого вибрано «божественний град». Проаналізовано історичний розвиток естетичнихпонять «краси» і «гармонії» у філософії та мистецтві ХІХ–ХХ ст. Показано зв’язок між філософським, мистецьким й архітектурним змістом цих понять. Розглянуто зміни і перетворення «краси» і «гармонії» у контексті тріади Вітрувія. Їхні трансформації та метаморфози розглянуто на тлі протистояння провіднихмистецькихі архітектурних напрямів і стилів – романтизму і класицизму, модернізму і постмодернізму. Простежено універсальну і циклічну послідовність їхрозгортання в історії та теорії розвитку сучасного архітектурно-містобудівного середовища та його естетичних основ. Запропоновано структурну модель естетичного розвитку цього середовища у вигляді «божественного граду» з радіальними осями – вулицями, що символізують напрями і стилі, центральною площею Краси, а також кільцевими вулицями, що відображають межі розселення основнихспільнот мешканців цього граду – містян, слободян, урбодян, поселян – і зони впливу відповіднихїм мистецькихжанрів: архітектурної топіки і риторики, тропіки і поетики. Модель завершує окружна магістраль як символ Гармонії. У такому радіально-кільцевому вигляді модель сприятиме подальшому розгортанню досліджень естетичнихпроблем і поверненню архітектури та містобудування у коло краснихмистецтв.
  • Thumbnail Image
    Item
    Традиція та контекст в освіті майбутніх архітекторів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Гіль-Масталерчик, Й.; Gil-Mastalerczyk, J.; Політехнічний університет міста Кельце; Kielce University of Technology
    Досліджено питання, які стосуються формування архітектурних об’єктів у міських просторахі у природних просторах, де оточення – контекст – відносини із природою і збудованим середовищем створюють важливий функціональний і просторовий зв’язок.
  • Thumbnail Image
    Item
    Середовище як засіб формування архітектури музеїв в історичних містах
    (Видавництво Львівської політехніки, 2014) Проскуряков, В. І.; Кричевець, Є. О.
    Розглянуто принципи проектування музеїв в історичних центрах міст і використання середовища як важливого елемента в сприйнятті споруди. Пояснено взаємодію архітектури музею та його експозиційної частини. Considered the principles of museum designing in the historical center and the use of environment as an important element in the perception of the building. Clarified interaction between the architecture of the museum and its expositional part.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мода середньовіччя та ренесансу як художній засіб формування середовища
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Клименюк, Т. М.; Ковальчук, О.І
    Досліджено деякі особливості моди Середньовіччя та Ренесансу, подано пропозиції щодо її реконструкції та можливості використання її художніх засобів для пристосування історичного міського середовища для ефектнiшого проведення громадських заходів та видовищ. Some features of fashion of Medieval and Renaissance are being viewed in the article. Suggestions of how it is possible to reconstruct and use its artistic facilities for adaptation of historical city environment are given.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблематика гармонії міста і дитини в ньому
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Юрчишин, О. М.
    Розкрито та охарактеризовано проблеми співіснування дитини та міста. Розглянуто питання необхідності та актуальності цієї теми з погляду архітектури. Окреслено основні причини та можливі наслідки аналізованої проблеми. The article discloses and describes the problem of coexistence of the child and the city. The question of the necessity and relevance of this topic in terms of architecture is examined. The basic causes and the possible consequencesof this problem are outlined.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дизайн середовища: проблеми та перспективи
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Мигаль, С. П.
    Розглянено проблему дизайну середовища в контексті нових підходів та технологій дизайнерського проектування, концепції сталого розвитку. Подано концепти і стратегії формування організованого соціосистемного середовища. Considers the problem of design protection in the context of new approaches and technologies design planning, sustainable development. Filed concepts and environmental strategy formation of spatially-subject environment.