Матеріали конференцій

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56937

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення реакції взаємодії адипінової кислоти з епоксидною смолою ЕД-24
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Астахова, Олена; Михайлів, Олена; Стрижачук, Аліна; Пиш’єв, Сергій
    Вивчено кінетичні закономірності реакції взаємодії між епоксидною смолою ЕД-24 та адипіновою кислотою (АК). Запропоновано методику синтезу олігомеру на основі даної смоли та кислоти, що містить вільну епоксидну та карбоксильну групу, та оптимальні умови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Отримання вінілацетату за технологією аерозольного нанокаталізу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Пригородов, Павло; Глікін, Марат; Кутакова, Діана
    У роботі досліджується принципова можливість синтезу вінілацетату за технологією аерозольного нанокаталізу у віброзрідженомушарі (AnCVB). Вінілацетат отримують різними методами при використанні у якості вихідної сировини оцтової кислоти і ацетилену або етилену. Ацетиленовий метод отримання вінілацетату вигідніший з точки зору менших енергетичних і капітальних витрат. При цьому застосовуються реактори із стаціонарним або псевдозрідженим шаром каталізатора. Проте існуючі технології мають ряд обмежень і недоліків. Виходячи з теорії та практики технології аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі (AnCVB) треба очікувати значно кращих техніко-економічних показників синтезу вінілацетату. Для дослідження цього процесу розроблено технологічну схему, а також проведено початкові експерименти. Продовжується подальший пошук оптимальних технологічних параметрів, а також підбір каталітичної системи. Виходячи з теорії та практики технології аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі (AnCVB) треба очікувати значно кращих техніко-економічних показників синтезу вінілацетату. Для дослідження цього процесу розроблено технологічну схему, а також проведено початкові експерименти. Продовжується подальший пошук оптимальних технологічних параметрів, а також підбір каталітичної системи. Для експериментальних досліджень активності та ефективності каталітичних систем в умовах аерозольного нанокаталізу вибрано промислові каталізатори синтезу вінілацетату вітчизняного (АГН) та італійського (МАВС) виробництва, а також механічна суміш на основі активованого вугілля та ацетату цинку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Каталітичний крекінг вакуумного гоазойлю за технологією AnCVB на Si/Zr каталізаторі
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Кащеєв, Олександр; Глікіна, Ірина; Кудрявцев, Сергій
    В роботі вивчаються каталітичні властивості Si/Zr каталізатору за технологією аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі(AnCVB) для процесу каталітичного крекінгу вакуумного газойлю.Процес каталітичного крекінгу є розповсюдженим на НПЗ паливного профілю,його цільовими продуктами є бензинова (tкип 35-180 оС) та дизельна фракції (tкип 180-350 оС). Дуже ефективно себе показала для даного процесу вітчизняна технологія аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі (AnCVB) її переваги стосовно каталітичного крекінгу описані в. Гарні результати отримакні на вітчизняному Si/Zr каталізаторі,тому метою досліджень є вивчення його каталітичних властивостей,а також підбір оптимальних умов (температура, та частота коливань реактору) для ведення процесу крекінгу. Дані експериментальних досліджень для Si/Zr каталі затору наведені в таблиці, а також дана їх порівняльна характеристика стосовно промисловго каталізатору Nexus-345p, вивчення каталітичних властивостей якого, за технологією AnCVB, проводилися в роботі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Синтез метакрилоннітрилу з трет.бутилового спирту
    (Видавництво Національного університету “Львівськa політехнікa”, 2009) Гуменецький, В. В.; Жизневський, В. М.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив технологічних і гідродинамічних параметрів на очистку газів від NOx в виробництві азотної кислоти
    (Національний університет “Львівська політехніка”, 2009) Литвиненко, О.О.; Печенко, Т.І.; Тошинський, В.І.
  • Thumbnail Image
    Item
    Переестерифікація ріпакової олії на твердих каталізаторах
    (Видавництво Національного університету “Львівськa політехнікa”, 2009) Патриляк, К. І.; Волошина, Ю. Г.; Охріменко, М. В.; Патриляк, Л. К.; Іваненко, В. В.; Репецький, І. А.; Манза, І. А.
  • Thumbnail Image
    Item
    Закономірності естерифікації аліфатичних дикарбонових кислот у присутності добавок солей перфторованих оксасульфокислот
    (Видавництво Національного університету “Львівськa політехнікa”, 2009) Мельник, C. Р.; Качмар-Кос, Н. Я.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фотоактивація нанокаталізаторів на основі ТiО2
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2010) Кунько, В.; Бесага, Х.
  • Thumbnail Image
    Item
    Окиснення циклогексану у присутності кобальтових сполук із перфторованими лігандами
    (Видавництво Національного університету “Львівськa політехнікa”, 2009) Мельник, Ю. Р.; Реутський, В. В.; Іващук, О. С.
  • Thumbnail Image
    Item
    Знешкодження оксидів нітрогену димових газів тес аерозольним нанокаталізом
    (Видавництво Національного університету “Львівськa політехнікa”, 2009) Кудрявцев, С. О.; Глікіна, І. М.; Глікін, М. А.; Кушнаренко, А. І.; Алєшко, О. О.