Автоматика / Automatiсs

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/50665

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтелектуальні алгоритми для автоматизації біотехнічних об'єктів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-09-18) Лисенко, В. П.; Решетюк, В. М.; Національний університет біоресурсів і природокористування України
    Аграрний сектор економіки України протягом останніх років демонструє стабільність щодо значної долі при наповненні бюджету держави. Важливу роль при цьому відіграють компанії, що на промисловій основі виробляють продукцію тваринництва і рослинництва. Серед них заслуговують на увагу птахофабрики, тепличні комбінати, заводи з виробництва грибної продукції, зернові господарства. Чому саме на них звернута увага? Саме для птахофабрик, тепличних комбінатів, заводів для вирощування грибів частка енергетики у структурі собівартості продукції сягає 15-80%, а тому її зменшення, збільшує прибуток і це стає метою для таких підприємств [1].
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження руху енергетичних потоків в тепличних комплексах для зниження енерговитрат
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-09-18) Якименко, І. Ю.; Лисенко, В. П.; НУБіП України
    Біотехнічні об’єкти аграрного спрямування призначені для промислового виробництва протягом календарного року продукції птахівництва, рослинництва, тощо і характеризуються наявністю значних енергетичних потоків, що використовуються для забезпечення відповідної технології. Представниками таких об’єктів є тепличні комплекси, де частка енергетики у структурі собівартості виробленої продукції сягає 70%. Урожайність продукції у таких спорудах залежить від параметрів мікроклімату, забезпечення котрих здійснюється за результатом використання відповідних систем керування. Наявні системи керування, як складові технології, реалізують найпростіші стабілізаційні алгоритми, котрі не забезпечують високу енерго- та ресурсоефективність, а тому за умов високої вартості енергії виникає потреба мінімізації її витрат шляхом застосування ефективних алгоритмів керування.