Автоматика / Automatiсs

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/50665

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Тестування та використання інтегрованого МНК
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-09-18) Сільвестров, А. М.; Кривобока, Г. І.; Захарченко, Р. В.; Національний технічний університет України «КПІ ім. І. Сікорського»; Національний університет харчових технологій; Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка
    Рівень сучасних засобів вимірювання змінних стану і керування об’єктами в реальних умовах апріорної невизначеності, нестаціонарності і стохастичність зовнішніх і внутрішніх впливів дозволяє реалізувати адаптивні високоефективні керуючі системи за умови ліквідації невизначеності шляхом ідентифікації параметрів моделі об’єкта керування, яка досягається використанням інтегрованого методу найменших квадратів (ІМНК) [1] з оптимізацією його характеристик по зовнішніх критеріях [2].
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження впливу зміни параметрів адаптивного фільтра-екстраполятора на якість фільтрації та прогнозування
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-09-18) Боряк, Б. Р.; Сільвестров, А. М.; ПолтНТУ
    У дослідженні ми визначили залежності між якістю фільтрації та прогнозування та параметрами адаптивного фільтра-предикатора, що працює на основі експоненціального згладжування. Адаптація даного алгоритму обробки даних була реалізована із використанням методу найменших квадратів. Серед параметрів фільтра, що можуть впливати на якість роботи фільтра, розглядались: початкове значення коефіцієнта згладжування, допустима похибка фільтрації, кількість кроків, на яку здійснюється прогнозування, кількість кроків, що використовуються для оцінки якості фільтрації та прогнозування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Математичнний опис асинхронного двомашинного агрегата із рухомим індуктором
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-09-18) Луцьо, В. В.; Сільвестров, А. М.; Боряк, Б. Р.; ПолтНТУ
    Розроблено математичний опис асинхронного двомашинного агрегату із рухомим індуктором, що є початковим етапом розробки його повноцінної імітаційної моделі. Використання даного класу електричних машин є актуальним у електроприводах високої швидкості, без застосування перетворювача частоти та підвищуючого редуктора, а також можливість розподілу руху різної швидкості на два вали.