Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток системи забезпечення метрологічної надійності засобів вимірювальної техніки
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-28) Микийчук, М. М.; Лазаренко, Н. С.; Лазаренко, С. Л.; Різник, А. І.; Mykyychuk, Mykola; Lazarenko, Nadiya; Lazarenko, Sergii; Riznyk, Anastasiia; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Проаналізовано сучасний стан розвитку метрологічного забезпечення випробувального устаткування та засобів вимірювальної техніки для забезпечення конкурентоздатності продукції, безпеки на виробництві (радіаційної безпеки), отримання об’єктивної діагностичної інформації в медичній практиці. Метрологічне забезпечення – це один із основних етапів виробничого процесу, який впливає на отримання результатів вимірювання та їх якісну оцінку (точності). Розглянуто перспективи розвитку та вдосконалення метрологічного забезпечення вимірювань у промисловості. Метрологічне забезпечення вимірювань у промисловості (особливо в атомній енергетиці) повинно вдосконалюватись у напрямку розвитку методів бездемонтажного контролю метрологічної чинності ЗВТ, зокрема і випробувального устаткування, та теорії індивідуального оцінювання метрологічної надійності ЗВТ. Запропоновано способи забезпечення достовірності результатів вимірювань на прикладі вдосконалення метрологічного забезпечення промислових ЗВТ. Вони полягають у: – впровадженні методів бездемонтажної метрологічної перевірки та створенні для цього програмно-керованих калібраторів із високою дискретністю відтворення; – упровадженні в метрологічну практику оцінювання і реєстрування показників метрологічної надійності для ЗВТ; – розвитку теорії метрологічної надійності в напрямку створення методик об’єктивного оцінювання показника метрологічної надійності конкретного ЗВТ. Підкреслено необхідність розроблення нових методів оцінки джерел іонізуючого випромінення, визначення їх місця в контролі технологічних параметрів, що дає змогу підвищити рівень метрологічного забезпечення в атомній енергетиці та медицині. Для забезпечення належної якості діагностичної інформації чи лікувального ефекту необхідно здійснювати регулярний контроль усіх процесів, які беруть участь в етапі дослідження, виконуючи регулярні перевірки технічного стану джерел іонізуючого випромінення, їх випробування з метою уточнення технічних характеристик та перевірки на герметичність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метрологічне забезпечення моніторингу з використанням безпілотних літальних апаратів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Микийчук, М. М.; Зіганшин, Н. С.; Mykyychuk, M.; Zihanshyn, N.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Використання сучасних технологій для стандартизації робіт, пов’язаних із моніторингом навко- лишнього середовища, технологічних процесів, міських та сільських інфраструктур, потребує цілої системи метро- логічного нагляду. За допомогою відповідного електронного обладнання можна визначити рівень забруднення атмосфери і проводити наукові дослідження. Аеромоніторинг здійснюють спеціалісти, керуючи дронами на висоті до 500 метрів і в радіусі до півтора кілометра. Точність результатів забезпечується передовими технологіями проведення метеорологічних вимірювань. Для використання дронів під час проведення діагностики необхідно вирішити низку технічних завдань з методології використання такого обладнання та завдань функціонування дронів, а саме: визначити висоти отримання зображень, номінальний діапазон швидкостей переміщення дронів для отримання зображення, номінальні кути одержання зображення рослинних насаджень, час експозиції зображення, величину корекції експозиції зображення. У роботі розглянуто історію виникнення, правові аспекти використання, основні види безпілотних літальних апаратів та ознаки, за якими їх класифікують, їхнє апаратне та програмне забезпечення; здійснено огляд продукції виробників БПЛА; проаналізовано структуру безпілотної авіаційної системи, тенденції її розвитку та функції її окремих вузлів; висвітлено основні проблеми забезпечення надійності роботи каналів зв’язку та гарантування безпеки польотів із використанням віртуальної системи контролю. На основі проведеного аналізу запропоновано заходи щодо метрологічного забезпечення безпілотних літальних апаратів та рекомендації щодо проведення відео- та фотознімання із використанням навігаційного обладнання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення метрологічної надійності в розпорошених вимірювальних системах
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Яцук, В. О.; Бубела, І. З.; Микийчук, М. М.; Походило, Є. В.; Yatsuk, V.; Bubela, T.; Mykyychuk, M.; Pokhodylo, Ye.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У сучасній вимірювальній техніці кіберфізичні системи як розпорошені інтелектуальні системи на основі мереж фізичних та обчислювальних компонентів, які взаємодіють, забезпечують нові функціональні можливості щодо покращення якості процесів вимірювань. Для забезпечення ефективності вимірювань у розпорошених інформаційно-вимірювальних пристроях запропоновано використовувати переносні кодокеровані міри-імітатори. Застосування таких переносних кодокерованих мір дає змогу практично впроваджувати системи керування вимірюваннями, які забезпечують придатність методів вимірювання та вимірювального обладнання до використання за призначенням та заданий рівень ризиків отримання невірогідних результатів вимірювання. Показано також, що оперативне контролювання параметрів вимірювальних каналів дає змогу забезпечити метрологічну надійність розпорошених кіберфізичних систем, оскільки традиційні підходи в цьому випадку фактично не можна використовувати. Показано, що побудова калібраторів пасивних величин пов’язана із істотним впливом параметрів комутаційних елементів. Зазначено, що використання принципу імітації дає можливість водночас підвищити дискретність, точність і надійність та розширити функціональні можливості багатозначних мір електричного опору та імпедансу. Запропоновано реалізовувати чотиризатискачеві міри електричного опору в низькоомному (сильнострумовому та низьковольтному) діапазоні відтворення з корекцією похибок його вимірювання методом зміни напряму струму. В середньоомному піддіапазоні розглянуто способи побудови чотирипровідних імітаторів опору із інваріантністю до впливу адитивних зміщень схеми та уніфікацією із калібраторами напруги постійного струму. У високоомній області запропоновано трипровідні кодокеровані міри провідності із використанням високовольтного подільника напруги, що робить їх придатними для мікроелектронного виконання. Запропоновано та проаналізовано кодокеровані міри адмітансу для оперативного контролювання вимірювачів імпедансу. Аналіз похибок показав, що метрологічні властивості мір-імітаторів імітансу практично визначатимуться лише параметрами зразкових мір опору, ємності та індуктивності. Розроблені та проаналізовані структури кодокерованих мір електричного опору та комплексної провідності можуть бути реалізовані в мікроелектронному виконанні в базисі програмованих систем на чипі. Наголошено на можливості практичної реалізації універсального переносного калібратора напруги, електричного опору постійному струму та імпедансу з автоматичною корекцією похибок.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комп’ютеризована база даних нормативно-правового забезпечення якості харчової продукції
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Любчик, О. С.; Микийчук, М. М.; Бубела, Т. З.
    Здійснено аналіз нормативно-правового забезпечення якості харчової продукції. Визначено основі пріоритети щодо якості та безпеки продуктів харчування, мета яких полягає у забезпеченні умов створення та споживання в Україні екологічно чистої харчо- вої продукції. Запропоновано використання комп’ютерної бази даних для ефективного застосування нормативно-правового законодавства у сфері безпеки та якості продукції. Analysis of the legal basis for ensuring the quality of food manufacturing has been conducted. The main priorities with regard to the quality and safety of the food supply have been established, with the aim of ensuring conditions for production and consumption of ecological food production in Ukraine. Using of computer databases for the effective implementation of legal legislation has been proposed in the quality and safety of the food supply.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метрологічне забезпечення якості виробництва
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2009) Гонсьор, О. Й.; Микийчук, М. М.
    Розглянуто основні аспекти метрологічного забезпечення виробництва, його роль та впровадження в систему управління якістю. In the article are examined the basic aspects of the metrological guarantee of production, its role and introduction into the system of the management of quality.