Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Розроблення макета та основних функцій програмного модуля візуалізації результатів обробки геопросторових даних
    (Видавництво Львівської політехніки, 2023-06-01) Четверіков, Б.; Процик, М.; Chetverikov, B.; Protsyk, M.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Мета. Мета дослідження – розроблення макета та визначення основних функцій програмного модуля 3DDEM&RADAR, який зможе будувати загальні 3D-моделі наземних та підземних елементів нерухомих об’єктів історико-культурної спадщини (ОІКС), коригувати межі та охоронні зони об’єкта, а також визначати області інтересу за інфтерферограмою для подальших георадарних досліджень. Методика. Для реалізації поставленої мети роботи складено технологічну схему, що містила три блоки створення функціональних частин модуля: визначення ділянок із інтерферограм; побудова загальної 3D ЦМР та уточнення меж об’єктів історико-культурної спадщини. Для визначення ділянок з інтерферограм, що містять екстремуми вертикальних зміщень, для подальшого георадарного опрацювання було визначено сім кроків із програмуванням відповідних функцій на кожному з них. Для побудови загальної 3D ЦМР, що містила б як наземні, так і підземні елементи об’єктів історико-культурної спадщини, виконано шість кроків. І для уточнення меж об’єктів історико-культурної спадщини за нововиявленими підземними елементами об’єктів використано п’ять кроків. Використання останнього блока програмного модуля можливе лише за умови існування встановлених меж пам’яток. Результати. У результаті досліджень розроблено макет та основні функції програмного модуля візуалізації результатів опрацювання геопросторових даних. Розроблено інтерфейс користувача та основні елементи управління. Макет містить вікна, кнопки, панелі інструментів, графіки та інші компоненти, які допомагають користувачеві взаємодіяти з даними. Розроблено функції, які дають змогу візуалізувати оброблені геопросторові дані. Це різні типи візуалізацій, такі як інтерферограми, графіки, діаграми, тривимірні моделі тощо. Візуалізація допомагає користувачеві краще розуміти та аналізувати дані. Реалізовано функції для імпорту та експорту даних, групування, аналізу та обчислення різних параметрів, створення каталогу координат. Ці функції допомагають ефективно працювати із геопросторовими даними. Практична цінність. Отримані результати можуть використовувати землевпорядні організації як державного, так і приватного сектору, а також організації з охорони культурної спадщини для уточнення меж об’єктів історико-культурної спадщини та їхніх охоронних зон за опрацьованими даними радіолокаційної інтерферометрії та георадарного знімання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення інвентаризаційної бази даних та 3D-моделей пам’ятників видатних польських діячів, похованих на Личаківському цвинтарі у м. Львов
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-06-14) Четверіков, Б.; Зборщик, В.; Рябчій, В.; Chetverikov, B.; Zborschyk, V.; Riabchiy, V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Національний технічний університет “Дніпровська політехніка”; Lviv Polytechnic National University; National Technical University “Dnieper Polytechnic”
    Мета. Мета роботи – створення інвентаризаційної файлової бази даних видатних польських діячів, похованих на Личаківському цвинтарі у м. Львові, та динамічних 3D-моделей пам’ятників поховань, більшість із яких є пам’ятками мистецтва. Методика. Запропонована в роботі методика створення інвентаризаційної бази даних польських поховань на Личаківському кладовищі у м. Львові передбачає такі етапи: розроблення html-макета бази даних; наповнення інвентаризаційної таблиці польських поховань даними; створення файлової бази даних польських поховань відповідно до розробленої структури; створення динамічних 3D-моделей пам’ятників видатних особистостей, які поховані на Личаківському цвинтарі. Всі елементи інвентаризаційної бази даних польських поховань виконано в html-форматі, а динамічні 3D-моделі в форматі MPEG під’єднані до html за допомогою гіперпосилань. Результати. В результаті проведених досліджень створено інвентаризаційну базу даних, що містить каталог польських поховань на території Личаківського кладовища у м. Львові (номер поховання, прізвище й ім’я похованого, роки життя). Кожне прізвище із інвентаризаційної бази даних пов’язане гіперпосиланням із файловою базою даних щодо кожної людини. Файлова база даних містить такі пункти: ПІП людини, роки життя, стан пам’ятника, координати могили, фото пам’ятника, стать, коротка інформація про похованого (за наявності), сектор поховання. Окрім цього, для видатних особистостей, похованих на Личаківському цвинтарі, створено динамічні 3D-моделі пам’ятників за допомогою мобільного додатка Polycam, що також під’єднані у вигляді відеофайлів до бази даних. Практична цінність. Отримані результати може використати керівництво Личаківського цвинтаря для підвищення туристичної привабливості об’єкта, а також польські громадські й урядові організації, які займаються обліком польських поховань та доглядом за ними.