Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Очищення акриламіду від інгібіторів полімеризації для виготовлення високоякісних флокулянтів на основі поліакриламіду
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-03-16) Дулеба, В. П.; Гнатів, З. Я.; Duleba, V. P.; Hnativ, Z. Ya.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Поліакриламід та коолігомери на його основі широко застосовуються як флокулюючі агенти для розділення промислових суспензій. Утворення полімерів залежить від вмісту різного роду домішок, які знаходяться в мономері. У статті відображено наукові та практичні відомості про одержання акриламіду сірчанокислотним методом гідратації нітрилу акрилової кислоти у вигляді водного розчину різних концентрацій та більш сучасним гетерогеннокаталітичним методом гідратації акрилонітрилу з використанням як каталізаторів металів зі змінною валентністю. Проаналізовано шляхи забруднення різними домішками акриламіду на стадіях виробництва з метою застосування відповідних методів його очищення. Проведено лабораторні дослідження очищення водного розчину акриламіду від іонів заліза як елементу інгібітування передчасного процесу полімеризації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження процесу осадження відходів вуглезбагачення у радіальних відстійниках
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Дулеба, В. П.; Цюра, Н. Я.; Дулеба, С. В.; Duleba, V. P.; Tsiura, N. Ya.; Duleba, S. V.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Наведено результати дослідження процесу розділення суспензій у промислових відстійниках Червоноградської збагачувальної фабрики з використанням флокулянтів на основі поліакриламіду. Описано процеси, що відбуваються всередині відстійника залежно від способу та швидкості подачі суспензії та їхній вплив на утворення горизонтальних та вертикальних течій. Проведено експериментальне дослідження поля концентрацій твердої фази суспензії по глибині та радіусу відстійника. На основі проведених досліджень зроблені висновки та подані рекомендації щодо підвищення ефективності роботи радіальних відстійників.