Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    The influence of surfactants on the physical properties of clinkers
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-01-20) Sviderskyi, Valentyn; Tokarchuk, Volodymyr; Fleisher, Hanna; Trus, Inna; National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”
    Досліджено вплив трьох видів поверхнево- активних речовин на наступні властивості клінкерів: питому поверхню, гігроскопічність, водовідштовхувальні властивості та сипучість. Результати експериментів показують, що по- верхнево-активні речовини мають різний вплив на кінетику по- мелу та властивості клінкерів, що, головним чином, залежить від концентрації поверхнево-активної речовини, у порівнянні з її природою або агрегатним станом. Запропоновано застосування окремих поверхнево-активних речовин. Молекули цих сполук повинні містити функціональну групу та довгий карбоновий ланцюг, який не містить додаткових функціональних груп. Такі поверхнево-активні речовини забезпечують не лише прискорення помелу, а також збільшення тривалості зберігання. Дослі- дженнями встановлено, що жирні кислоти та органічні сульфосполуки задовольняють приведеним умовам і можуть знайти успішне застосування як інтенсифікатори помелу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Rheological properties of polymer colloid–cellulose thickener systems
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-01-20) Sviderskyi, Valentyn; Melnyk, Liubov; Shendera, Anna; Fleisher, Hanna; National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsy Kyiv Polytechnic Institute”
    Запропоновано спосіб модифікації полі- мерних водних дисперсій за допомогою загусників, а саме естерів целюлози. Досліджено вплив природи плівко- утворюючого агенту на реологічні властивості системи за різного ступеню деформації зсуву. Визначено структурно- механічні та реологічні властивості досліджуваних систем. Встановлено, що гідроксиетилцелюлоза є кращим загусником у порівнянні з карбоксиметилцелюлозою. Гідроксиетилцелюлоза надає двокомпонентним системам більш чітко визначені псевдопластичні властивості, що полегшує виробництво та застосування фарб. Результати дослідження можуть бути використані при виробництві водоемульсійних лакофарбових покриттів