Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження порожнистих бетонних блоків
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Мельник, І. В.; Приставський, Т. В.; Сорохтей, В. М.; Партута, В. П.; Melnyk, I. V.; Prystavskyy, T. V.; Sorokhtey, V. M.; Partuta, V. P.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Питання енерго- і ресурсозбереження залишаються пріоритетними в будівельній науці. Особливо це стосується конструктивних елементів масового виготовлення. До таких елементів належать крупногабаритні бетонні блоки стін підвалів (фундаментні блоки), несуча здатність яких навіть за багатоповерхового будівництва використовується лише на 30–50%. Тому, починаючи з широкого запровадження в будівництві, пропонували різні способи вдосконалення їхніх конструктивних форм з метою зменшення власної ваги і оптимізації. Одним з найефективніших способів є порожниноутворення. Наведено результати експериментальних досліджень малогабаритних бетонних порожнистих блоків з відкритими зверху порожнинами двох типорозмірів, які було випробувано окремо і як елементи фрагментів стінки. Згідно з отриманими результатами, робота у складі стінки є складнішою, відповідно з більшими деформаціями, більш раннім утворенням тріщин і меншою міцністю. Крім цього, промодельовано роботу дослідних зразків у програмних комплексах FEMAP і ЛІРА. Таке моделювання підтвердило в принципі якісну і кількісну закономірність зміни напружено-деформованого стану та несучу здатність бетонних порожнистих блоків за їх вертикального завантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Review the calculation methods of monolithic reinforced concrete flat overlap with the hollow inserts
    (Видавництво Львівської політехніки, 2014) Melnyk, I. V.
    The methods that were used and can be used to general static calculation of the monolithic concrete slabs, including cavity forming with inserts. Розглянуто методи, що використовувалися і можуть бути використані для загального статичного розрахунку монолітних залізобетонних перекриттів, зокрема з порожниноутворювальними вставками.