Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Constructions based on wood as an ecological and energy-saving technology
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-23) Свайленка, Й.; Козловська, М.; Švajlenka, Jozef; Kozlovská, Maria; Технічний університет у Кошице; Technical University of Košice
    Сьогодні однією з найактуальніших сфер дослідження є реалізація не тільки будівельних проєктів з екологічного аспекту, але й з погляду економії енергії та ефективних будівельних рішень. Незважаючи на упередження щодо використання дерев’яних конструкцій, у регіоні Словацької Республіки все більшого поширення набувають такі конструкції. Сучасні інвестори та користувачі починають усвідомлювати особливості екологічних аспектів будівель із використанням дерев’яних конструкцій. Звичайно ж, конструкції на основі деревини мають багато переваг і недоліків. Дерева поглинають вуглекислий газ і виробляють кисень. Можна сказати, що типове дерево поглинає одну тонну CO2 на метр кубічної маси, виробляючи еквівалент 0,7 тонни кисню. Ось чому в розвинених країнах цей матеріал дуже популярний і в новозбудованих будинках його від 20 % до 90 %. Нині його частка становить близько 5–10 % для нових сімейних будинків. Проте застаріле законодавство про пожежну охорону не дає можливості розширити використання деревини. Що стосується енергетичної, екологічної та економічної ефективності будівель, то більше обговорюють експлуатаційні витрати та енергетичні ресурси, необхідні для експлуатації багатоквартирних житлових будинків, однородинних будинків та інших будівель. Розглянуто практичне використання конкретних дерев’яних конструкцій, за якими спостерігали під час експлуатації в реальних умовах. Отримані результати показують, що є відмінність між окремими енергетичними стандартами щодо різних ресурсів, використаних під час експлуатації. Тому в цій роботі звернено увагу на експлуатаційні витрати дерев’яних конструкцій в економічному, енергоефективному, а також екологічному контексті.
  • Thumbnail Image
    Item
    Деформативність вузлів дерев’яних конструкцій на з’єднаннях типу “сталь-деревина”
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Була, С.; Bula, S.; Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра будівельних конструкцій та мостів; Lviv Polytechnic National University, Department of building construction and bridges
    Проектування будинків і споруд із деревини в теперішній час набуло значних масштабів. Це пов’язано із поширенням еко-технологій, ефективних енергозбережувальних будинків, швидкості та модульності будівництва, бюджетних рішень та надання значної уваги питанням утилізації будівель після закінчення строку експлуатації. З’єднання дерев’яних конструкцій є не менш важливим елементом, що впливає на технологічність зведення таких конструкцій. Простота та надійність з’єднань є одним із важливих факторів. Одним із найпоширеніших видів з’єднань у вузлах дерев’яних конструкцій є перфоровані оцинковані сталеві пластини для кріплення за допомогою цвяхів. Як правило, виробники вказують характеристичні та розрахункові навантаження у технічних каталогах, проте питання деформативності з’єднань типу “сталь-деревина” вимагає детального вивчення. У статті описано дослідження деформативності з’єднання типу “сталь-деревина” та проведено порівняльний аналіз відповідно до національних та європейських норм. Для досліджуваних з’єднань були отримані залежності “навантаження-миттєва деформація”, що дають задовільну збіжність із експериментальними даними.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження дощатих балок на нагельних та зубчастих з’єднаннях
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Сурмай, М. І.
    Наведено результати випробувань дерев’яних балок, виготовлених із дощок шляхом з’єднання їх нагелями та зубчастими пластинами. Наведено основні рекомендації щодо їх використання. The paper presents the results of tests of wooden beams made of boards by connecting them with nail and serrated plates. Offer the main recommendations.
  • Thumbnail Image
    Item
    Попередньо напружені дерев’яні конструкції з неметалевою арматурою
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2012) Демчина, Б. Г.; Олексин, Г. М.; Сурмай, М. І.
    Запропоновано методи анкерування та випробування попередньо напруженої неметалевої арматури в дерев’яних балках. Наведено основні моделі та рекомендації. In the article is proposed a methods of anchoring and testing of prestressed nonmetallic reinforcement in timber beams. Offer examples of principal model and recommendations.