Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідентифікація загроз монетарної системи економічній безпеці держави
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-24) Миськів, Г. В.; Цапута, В.; Григоришин, Н. О.; Myskiv, G.; Caputa, W.; Grygoryshyn, N.; Львівський державний університет внутрішніх справ; Вища банківська школа Університету в Познані; Lviv State University of Internal Affair; WSB University in Poznań
    Визначено, класифіковано та проаналізовано загрози монетарної системи, що впливають на економічну безпеку держави. Для кращого розуміння проблеми та деталізації загроз автори згрупували загрози монетарної системи за напрямами (сферами) їх виникнення у такі групи: інституційні, грошово-кредитні, банківські та інвестиційні. Автори детально розглянули та проаналізували виокремлені групи монетарних загроз, оскільки саме вони призводять до порушення економічного безпекового балансу в державі та потребують розроблення системи управління ними з метою протидії їх негативному впливу на економічну систему або локалізації їх дії. Проведене дослідження дало змогу дійти висновку, що у кожній із виділених груп загроз є активні загрози, які потребують розроблення заходів із їх мінімізації або протидії їм. Однак найбільше активних загроз криється у інституційному середовищі монетарної системи, оскільки більшість з них суб’єктивні та залежать від фаховості посадових осіб, їхньої кваліфікації, бажання змінити ситуацію тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз стану інноваційного розвитку промисловості України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Вовченко, О. В.; Vovchenko, O. V.; Державний університет “Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України”; SI “Institute for Scientific and Technological Potential and Science History named after G.M. Dobrov NAS of Ukraine”
    Проаналізовано сучасний стан інноваційної діяльності промислових підприємств в Україні у період 2011–2015 рр. Визначено причини, які знижують активність інно- ваційної діяльності, та розроблено пропозиції щодо їх усунення. Зроблено акцент на тому, що стримуваний процес розвитку науково-технічної сфери призводить до деформації структурних елементів економіки та переважання низькотехнологічних виробництв, які є несприйнятливими до наукових досягнень і не здатні забезпечити підвищення конкурентоспроможності економіки. Зроблено висновок про те, що активний розвиток інноваційної діяльності має стати пріоритетним у реформуванні економіки країни.