Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    The influence of surfactants on the physical properties of clinkers
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-01-20) Sviderskyi, Valentyn; Tokarchuk, Volodymyr; Fleisher, Hanna; Trus, Inna; National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”
    Досліджено вплив трьох видів поверхнево- активних речовин на наступні властивості клінкерів: питому поверхню, гігроскопічність, водовідштовхувальні властивості та сипучість. Результати експериментів показують, що по- верхнево-активні речовини мають різний вплив на кінетику по- мелу та властивості клінкерів, що, головним чином, залежить від концентрації поверхнево-активної речовини, у порівнянні з її природою або агрегатним станом. Запропоновано застосування окремих поверхнево-активних речовин. Молекули цих сполук повинні містити функціональну групу та довгий карбоновий ланцюг, який не містить додаткових функціональних груп. Такі поверхнево-активні речовини забезпечують не лише прискорення помелу, а також збільшення тривалості зберігання. Дослі- дженнями встановлено, що жирні кислоти та органічні сульфосполуки задовольняють приведеним умовам і можуть знайти успішне застосування як інтенсифікатори помелу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кінетика помелу цементного клінкеру із застосуванням нових промислових інтенсифікаторів
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Полюжин, І. П.; Ільницький, З. М.; Цюпко, Ф. І.; Ларук, М. М.; Polyuzhyn, I. P.; Il’nyts’kyi, Z. M.; Tsyupko, F. I.; Laruk, M. M.; Національний університет “Львівська політехніка”; Науково-виробнича компанія “Галичина” (м. Дрогобич, Україна)
    Досліджено кінетичні закономірності помелу цементного клінкеру із застосу- ванням промислових інтенсифікаторів помелу – пропіленгліколю, “РЕНА-Цемерін-01” і “РЕНА-Цемерін-02”. Під час помелу вимірювали питому поверхню отриманих зразків цементу та їхню дисперсність. Встановлено ефективність інтенсифікаторів помелу на основі порівняння констант швидкості подрібнення для початкових ділянок кінетичних кривих. Знайдено коефіцієнти здатності до подрібнення відносно пропіленгліколю, який для АП “РЕНА-Цемерін-02” (активної речовини 60%) виявився найбільшим і становив 1,24 за тривалості помелу 20 хв. Показано також, що цей активатор помелу забезпечує утричі більшу швидкість подрібнення клінкеру та в середньому на 10% вищу питому поверхню цементу, ніж у разі використання пропіленгліколю.