Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Evolution of Artificial Intelligence on the Background of the Progress in Computer Sciences and Engineering (Review of the Monograph: Mainzer, K. (2020). Artificial Intelligence – When Do Machines Take Over? Berlin, Heidelberg: Springer, 2020.
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-02-25) Стаськів, Максим; Staskiv, Maksym; Національний університет «Львівська політехніка»; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто зміст та основну проблематику англомовної монографії німецького науковця й філософа, президента Європейської академії наук та мистецтв, засновника Мюнхенського центру технологій у суспільстві (MCTS), почесного професора Технічного університету Мюнхену, професора факультету математики й природничих наук Тюбінґенського університету Клауса Майнцера. Автор охоплює коло проблем, які пов’язані з історією становлення та розвитку штучного інтелекту, причинами неготовності суспільства до інтеграції машин в соціум, взаємозв’язку штучного інтелекту з ціннісними установками людини, проблемами етики та безпеки, а також тим, що чекає людство в майбутньому. Однією з ключових проблем, яку висвітлює автор, є співвідношення штучного інтелекту та етики відповідальності, а також забезпечення особистих прав і свобод людини при активному розширенні сфер впливу штучного інтелекту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Огляд розвитку робототехніки. Частина 1. (Робототехніка до ХХ століття)
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-12-30) Мокренко, П. В.; Ядловська, В. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Проаналізовано основні етапи розвитку робототехніки в світі. Показано, що робототехніка стала невід’ємною частиною у різних галузях виробничої і дослідницької діяльності людини, увага до якої постійно зростає. Завдяки розвитку робототехніки життя людей заграло новими барвами: роботи зараз виконують більшу частину рутинної роботи, значно скорочують час виготовлення продукції, сприяють кращому розвитку людей і дають змогу вирішити низку проблем, що не вирішувалися людьми. Роботи літають у космос, допомагають інвалідам, людям похилого віку, досліджують надра Землі та працюють на фабриках і заводах. Вони є відображенням прогресу людства та еволюціонують разом з ним.