Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальні результати ідеологічно орієнтованих урбаністичних реформ у сільських поселеннях України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-20) Гнесь, Л.; Hnes, L.; Львівський національний аграрний університет; Lviv National Agrarian University
    Розглянуто основні ідеологічно мотивовані урбаністичні реформи, яких зазнало українське село протягом епохи соціалізму в ХХ ст., у сфері нормування площ земельних ділянок сільських садиб. Простежено втілення цих реформ у генеральних планах і планах детального розпланування сельбищних територій сільських поселень України. Проаналізовано, як зазначені реформи позначились на виробництві сільськогосподарської продукції, соціально-демографічній структурі сільського населення, структурі домогосподарств і загальній життєдіяльності та психології селян.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підсистема збирання даних для кіберфізичної системи моніторингу агровиробництва та її верифікації
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Бубела, Т. З.; Федишин, Т. І.; Національний університет «Львівська політехніка»
    Прийняття правильних керівних рішень у системі контролю агровиробництва великою мірою залежить від ступеня достовірності інформації про стан об’єктів довкілля. Особливого значення ці питання набувають під час моніторингу виробництва, яке передбачає вирощування продукції на екологічно чистих ґрунтах. Моніторинг параметрів ґрунтів повинен складатися із систематичних спостережень за їх станом, фіксування змін, їх оцінювання та керування. Одним із найважливіших завдань, що постало перед Україною сьогодні, є забезпечення сталого розвитку регіонів та стабільного економічного зростання на основі застосування інноваційних методів підвищення ефективності в різних галузях економіки, зокрема в системі агропромислового комплексу. Модернізування подібних систем управління повинно полягати у впровадженні інноваційних технологій на основі побудови кіберфізичних систем (КФС). З цією метою у статті розроблено конструкцію підсистеми збирання інформації для КФС моніторингу процесу агровиробництва зернових культур, відповідне програмне забезпечення та програму верифікації запропонованої підсистеми.