Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    The use of the B. Hillier`s method for the significantcity public space analysis
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Соснова, Надія; Sosnova, Nadiya; Lviv Polytechnic National University
    Методика дослідження міських структур різного порядку і функцій Білла Хіллера є адаптивною і прикладною у розгляді громадських просторів міста, як самостійної системи так і елементу міської структури вищого порядку. В результаті застосування методу можна виділити ділянки міста – вулиці, простори, що мають потенціал до поширення своїх характеристик на сусідні території. Б. Хіллер окреслює їх як такі, що мають “потенціал руху” або “пріоритетні простори”. Це нове теоретичне розуміння міста як системи, що самоорганізується в залежності від геометрії міських мереж. Найбільш структурованою і сталою в місті можна вважати вуличну мережу. Згідно методики Б. Хіллера, з точки зору розподілу довжини лінії у вуличній мережі, найменший відтинок приймається за масштабний модуль. Основний елемент аналізу – відрізок вулиці між перехрестями. Аналізується співвідношення відрізку вулиці між двома перехрестями чи примиканням і сусідніми відрізками. Аналіз полягає в розрахунку математичної близькості, яка вимірює, наскільки близько кожен відрізок знаходиться по відношенню до інших, зводячи до мінімуму шлях між кожною парою відрізків. Таким чином знаходимо систему з найменшою кількістю поворотів та безсистемних примикань у вуличній мережі, яка, згідно Б. Хіллера, має найвищий потенціал до подальшого розвитку міської тканини. Опрацювання методу Б. Хіллера проводилося на топозйомці м. Львів. Визначено, що критеріям “пріоритетного простру” за Б. Хіллером у Львові відповідає прямокутна мережа вулиць площі Ринок і дільниці довкола неї та магістралі загальноміського значення, що було очікувано для радіального міста. Загалом, характер мережі “пріоритетних просторів” у Львові має характер плям, поєднаних з центром радіальними напрямками. Отримані результати можуть бути основою для досліджень міських структур чи окремих структурних елементів, таких як громадських просторів, ландшафтних територій, локальних міських общин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми містобудівного розвитку малих міст (на прикладі м. Тячева та смт Буштина Закарпатської області)
    (Видавництво Львівської політехніки, 2015) Соснова, Н. С.; Тупісь, С. П.
    Розглянуто проблеми містобудівного розвитку малих міст у змінних соціально-економічних умовах. Окреслено потенційні конфлікти сучасної функціонально-планувальної та просторової структури міста та вимог щодо збалансованого функціонування міста. Об’єктами аналізу є м. Тячів та смт Буштино Закарпатської області.
  • Thumbnail Image
    Item
    Трансформація міського простору міста Новояворівськ в умовах економічних змін
    (Видавництво Львівської політехніки, 2015) Соснова, Н. С.; Нечипір, Т. Р.
    На прикладі міста Новояворівськ Львівської області розглянуто проблеми містобудівного розвитку монофункціональних промислових міст, закладених у другій половині ХХ ст. Окреслено потенційні конфлікти сучасної функціонально- планувальної та просторової структури міста та сучасних соцільно-економічних вимог до формування міста.
  • Thumbnail Image
    Item
    Типологія Дрездена та її зміни впродовж дня. Прогулянка містом
    (Видавництво Львівської політехніки, 2014) Хаман, Дірк
    Стаття присвячена ознайомленню з Дрезденом – столицею Саксонії, обговоренню вражень і корисної інформації про впливи історичних епох і про останні зміни в міській структурі та типології. With a city walk of Dresden, capital of Saxony, impressions and insights are given about the historical traces left by the historical eras and the latest trends in urban structures and typologies.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аспекти екологічно-збалансованого розвитку Львова
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Соснова, Н. С.
    Розглянено сучасні тенденції розвитку Львова з погляду екологічно-збалансованого територіального планування. Проаналізовано зміни у природно-просторовій організації міста, обумовлені процесом урбанізації. Окреслено потенційні конфлікти наявної стратегії використання земельних ресурсів та збалансованого функціонування міста. The current trends of Lviv development from ecologically balanced territorial planning point of view have been considered. The changes in the natural and spatial city organisation specified by the process of urbanisation are analysed. The potential conflicts of the existing strategy of land resources usage and balanced operation of the city have been outlined.
  • Thumbnail Image
    Item
    Типoлогічні особливості форм завершень баневих церковних будівель у міському просторі
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Гнідець, Р. Б.
    Розглянуто особливості просторового розміщення будівель церков у структурі міста, зв’язок форми і тектоніки їхніх баневих завершень з місцерозташуванням. Складено типологію форм баневих завершень у стилістичному їх вираженні та визначено роль храмів у формуванні обличчя сучасного міста. To considered the special features of the spatial places to church buildings in the town structure, to link between form and ratio theirs domes completion with situation in the town. To formed the typologies of the domes completion in theirs stylistic express and to determined of the role temples to forming the face of contemporary town.