Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Spectrophotometric determination of acetylsalicylic acid, paracetamol and ascorbic acid by chemometric methods
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-01-20) Ertokus, Guzide; Tugrul, Asli; Süleyman Demirel University,Isparta, Turkey
    Проведено спектрофотометрично-хемомет- ричний аналіз без будь-яких попередніх застережень ацетилсалі- цилової кислоти, парацетамолу та аскорбінової кислоти, які використовують як анаболіки та препарати для зниження температури. Розроблено експериментальну калібрувальну мат- рицю внаслідок вимірювання поглинальної здатності в діапазоні 200–400 нм для 19 зразків ацетилсаліцилової кислоти, парацета- молу та аскорбінової кислоти. Проаналізовано значення погли- нальної здатності та концентрації, використовуючи Minitab та інші хемометричні програми для розрахунку концентрацій за допомогою методів PCR i PLSR. На першому етапі готували синтетичні суміші з ацетилсаліцилової кислоти, парацетамолу та аскорбінової кислоти, і отримали значення поглинальної здатності відповідно до спектрофотометрії. На другому етапі кількість ацетилсаліцилової кислоти, парацетамолу та аскор- бінової кислоти розраховувалася в шипучій таблетці (Afebryl®). Розраховані стандартні відхилення, які дали можливість запропонувати розроблені методи для аналізу препаратів. Пока- зано, що методи є швидкими і не потребують будь-якого процесу розділення або попереднього оброблення для проведення аналізу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Детекція трансгенної сої у вітчизняних харчових продуктах та сортозразках, які вирощуються в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2014) Похилько, С. Ю.; Степаненко, А. І.; Орябінська, Л. Б.; Карпенко, О. Я.; Дуган, О. М.; Моргун, Б. В.
    Метою роботи було виявлення трансгенної сої в продуктах харчування та зерні, що вирощується в Україні. Розроблені тести будуть корисними для контролю розповсюдження ГМ сої серед сортового матеріалу нашої країни та дозволять закласти основи системи власного контролю за імпортованим та вітчизняним насіннєвим матеріалом і продуктами харчування з вмістом ГМ компонентів. The aim of the current work was to detect transgenic soybean in food products and plants grown in Ukraine. Tests developed by us are useful to control the proliferation of GM soybeans among high-quality material and will allow our country to lay the foundations of their own control of imported and domestic seed and food products containing GM ingredients.