Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Результати експериментальних досліджень дощатих арок на металозубчастих пластинах
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Шидловський, Я. М.; Shydlovskyi, Y.; Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра будівельних конструкцій та мостів; Lviv Polytechnic National University, Department of building construction and bridges
    У статті наведено дані експериментальних досліджень двошарнірних дерев’яних дощатих арок на металозубчатих пластинах з похилими затяжками. Було сконструйовано та проведено експериментальні дослідження зразків дерев’яних арок з прольотом 6м та висотою підйому арки 1 м. Дослідні зразки були прямокутного перерізу 180×40 мм, та таврового перерізу 180×40 мм – з поличкою з фанери завтовшки 6 мм і шириною 500 мм. Основним завданням таврового перерізу було забезпечення стійкість арки. В арках була горизонтальна затяжка з тросу для сприйняття зусиль від розпору конструкції та дві похилі затяжки з тросів – для сприйняття несиметричних навантажень та забезпечення стійкості в площині арки. Було випробувано по 2 дослідні зразки дерев’яних арок різного прямокутного перерізу та таврового перерізу, та по 2 дослідні зразки при дії симетричного та несиметричного навантаження. Всього було досліджено 8 арок. В статті наведено результати по зусиллях, що виникають в затяжках арки, прогини від різних видів навантаження, а також розподіл напружень по висоті перерізу тіла арки в трьох характерних перерізах при дії симетричного та несиметричного навантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розрахунок несучої здатності двошарнірних залізобетонних арок з урахуванням впливу повторних навантажень
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Бабич, Є. М.; Кислюк, Д. Я.
    Наведено методику визначення напружено-деформованого стану стиснуто-зігнутих залізобетонних елементів на основі чинних норм проектування залізобетонних конструкцій, яка може бути використана для визначення несучої здатності двошарнірних арок як у разі одноразового монотонного навантаження до руйнування, так і під час дії повторних навантажень. The method of determination of the tensely deformed state of briefly-arcuated reinforced-concrete elements is resulted on the basis of operating norms of planning of reinforced-concrete constructions, which can be utillized for determination of bearing strength of two-hinged arch as at the single loading to destruction so at the action of the repeated loadings.
  • Thumbnail Image
    Item
    Регулювання напружено-деформованого стану прогонової будови мосту спеціального виду
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Шмуклер, В. С.; Краснова, К. С.
    Наведено конструкцію прогонової будови пішохідного мосту, виконаного у вигляді просторової структури з металевих або склопластикових елементів. Верхній пояс конструкції об’єднаний з ефективною залізобетонною плитою. Досліджено роботу конструкції без урахування і з урахуванням регулювання зусиль. Вибрано раціональну конструкцію мосту. The design of the span pedestrian bridge structure, made in the form of the spatial structure of metal or fiberglass items is presented. The upper boom of the structure is combined with an efficient design of reinforced concrete slab. The operation of the structure with and without taking into account the regulatory effort is studied. A rational bridge structure is chosen.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив попередньго напруження затяжки на напружено-деформаційний стан залізобетонної двошарнірної арки
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2010) Бабич, Є. М.; Кислюк, Д. Я.; Дробишинець, С. Я.
    Наведено результати дослідження роботи арок у різних режимах одноразового та малоциклового навантаження з натягом затяжки. Встановлено, що при попередньому натягу затяжки зменшується прогин та покращується жорсткість. The of results of research of work of archs are at the different modes of the permanent and the repeated loadings stress with prestressing of efforts. It of is set that at previous loadings of efforts the eventual sagging is diminishes and improves inflexibility.