Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Архетипний підхід у сучасних українських дослідженнях соціальної діяльності: досвід української школи архетипіки.
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-24) Макарова, Алла; Makarovak, Alla; Житомирський державний університет імені Івана Франка; Zhytomyr Ivan Franko State University
    Ця стаття є частиною циклу оглядових матеріалів, які автор публікує у межах дослідження “Архетипноціннісна детермінація діяльності: соціально-філософський аналіз”. За останні десятиліття в Україні проведено чимало якісних різноманітних наукових досліджень, які з’ясували роль і механізми впливу архетипів на соціальне буття. Ці комплексні дослідження започаткувала Українська школа архетипіки. Огляд тематики деяких її заходів покладено в основу цієї статті, як доказ об’єктивності та продуктивності архетипного підходу. Використано матеріали звіту 10-го теоретико-методологічного семінару “Архетипіка і публічне управління: стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень”, наведено тематику виступів учасників задля орієнтації дослідника у найновіших напрямках застосування архетипного підходу. Розглянуто перспективи розробки та впровадження серії ігор для дітей молодшого/середнього шкільного віку з персонажами-архетипами, укладання навчальної програми для старшокласників та студентів, яка би окреслила межі та специфіку ціннісних орієнтацій соціальної діяльності, створення тестових методик з визначення провідного архетипові-ціннісного символу соціальної діяльності, а також інтегрованого курсу професійного самовизначення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Архетипи залізничних вокзалів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Рочняк, Ю. А.; Rotchniak, Y.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Вокзали залізниць розглянуто як сформований тип будівлі, що утворює архетипи елементів та цілісної споруди. Цей образ будівлі є сталим і взаємодіє з іншими типами громадських будівель та житла.
  • Thumbnail Image
    Item
    Transformation archetype of Madonna in architectural subject environment
    (Видавництво Львівської політехніки, 2015) Kramarchuk, Khrystyna
    The terms-concepts archetype – genotype – phenotype/kenotype as constituents of typological structure of image on the example of the figure Madonna in an art are revealed in this article. Розкрито поняття архетипу, генотипу, фенотипу і кенотипу як складових типологічної структури образу на прикладі образу Мадонни в архітектурно-предметному середовищі. Визначено: 1) архетип – даний, заданий містичний, ментальний чинник, проявляючись на свідомому рівні, схоплюється дословесно у вигляді архетипної схеми, конфігурації; 2) генотип ідіотип (ідіотип) – вловлена суть архетипу в Слові, 3) фенотип – це з’ява індивідуального, творча реалізація архетипу і генотипу в образі, через конкретні символи-знаки або знаки; 4) кенотип – якісно новий образ, у якому закладено процес метаморфози і мутації архетипної схеми.