Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Наслідки злочинності як складова предмету кримінології: стан наукової розробки питання
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-03-26) Медицький, І.; Medytskyi, I.; Медицкий, И.; Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника; Precarpathian National University V. Stefanyk
    Наслідки злочинності як частина предмету наукового пізнання потребують свого комплексно-системного вивчення, і у якості важливої складової кримінологічної теорії, і у якості інформаційного базису для розробки обґрунтованої та раціональної політики держави у сфері боротьби зі злочинністю. У теоретичному плані актуальними є дослідження питань методології та методик обрахунку різноманітних проявів злочинності у житті людини, суспільства, держави; їх класифікації; розробки дієвих механізмів мінімізації впливу, компенсації причиненої шкоди та ін. На практиці це буде сприяти підвищенню ефективності діяльності органів кримінальної юстиції, більш чіткому уявленню влади про рівень тих ресурсів, необхідних та достатніх для зниження активності злочинних практик в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Девіантна поведінка в умовах постмодерну: філософсько-правові детермінанти
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Козак, Олена; Гарасимів, Тарас; Kozak, Elena; Harasymiv, Taras; Козак, Елена; Гарасымив, Тарас; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У статті ґрунтовно проаналізовано філософсько-правові детермінанти девіантної поведінки в умовах постмодерну. Під час дослідження проведено паралелі між природними та суспільними явищами, а також між їх власними частинами, зокрема зосереджено увагу на тотожності між ними, абстрагуючись від певних відмінностей. Відзначено суперечливий характер взаємозв’язку соціальних норм і девіантних форм поведінки, який надає такому системному утворенню, як правопорядок. динамічного характеру. Доведено, що характер взаємозв’язку суспільного та індивідуального світогляду залежить від чинної політичної та правової системи, від характеру соціальної психології, психологічної та моральної позиції конкретної особи. Це дає можливість суспільству точніше визначити складні шляхи до майбутнього, рух до якого буде супроводжуватися найменшими втратами і найбільшими досягненнями в реалізації мети побудови гуманного суспільства, де б у центрі уваги були інтереси людей та панували правопорядок і громадський спокій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив моралі на ментальні причини злочинності
    (Видавництво Львівської політехніки, 2015) Шевців, М. Б.
    Проаналізовано причини злочинності, що випливають суто із ментальності людини, нації, народу, зокрема від: расової приналежності; релігійних переконань; рівня войовничості; відчуття меншовартості, неповноцінності; заздрості. Охарактеризовано поняття ментальності та моралі. Наведено перелік, зміст і значення основних функцій моралі та їх вплив на ментальні причини злочинності. Проанализированы причины преступности, вытекающие из ментальности человека, нации, народа, в частности расовой принадлежности; религиозных убеждений; уровня воинственности; ощущения неполноценности; зависти. Охарактеризованы понятия ментальности и морали. Приведены перечень, содержание и значение основных функций морали и их влияние на ментальные причины преступности. The article is an attempt to analyze causes of criminality which result exclusively from the mentality of a person, nation, people. In particular, these include: racial affiliation, religious convictions, level of militancy, feeling of inferiority, envy. The notions of mentality and morality are characterized. The list of basic functions of morality, their content, importance, and influence on mental causes of criminality are elucidated.