Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні методи подачі інформації в контенті всеукраїнських телеканалів: від лонгріду до фінішингу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-02-22) Пуцята, Ірина; Putsyata, Iryna; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У статті автором розглянуто проблеми, пов’язані з підвищенням актуальності телевізійних новинних програм в умовах гострої конкуренції між телебаченням та такими сучасними засобами масової комунікації, як: інформаційні стрічки новин, блоги, соціальні мережі, ютюб-канали, які в силу своїх технічних можливостей можуть забезпечити більш високу оперативність подачі контенту новин у порівнянні з традиційними телевізійними випусками. У цих умовах каналам, а також авторам передач, що спеціалізуються на телебаченні в жанрі новин, доводиться шукати принципово нові підходи до їх трансляції, особливо з урахуванням можливостей сучасної людини за допомогою різних гаджетів постійно знаходиться в інформаційному просторі. У статті акцентується увага на тому, що для сучасного телебачення безперспективними є спроби “обігнати” Інтернет як джерело інформації. У наш час зусилля повинні бути спрямовані на створення таких форматів новин, які є простими, зручними для споживача та викликають живий інтерес і емоційний відгук. Саме такими форматами, що можуть сприяти вирішенню проблем інформаційного телебачення, є лонгрід та фінішинг. Вони орієнтуються на трансляцію новин через звернення до особи, героя телевізійної передачі, що є не лише формою підвищення конкурентоспроможності жанру, а й несе у собі значний соціальний потенціал, оскільки у центрі новин є людина, як основний творець подій та її учасник. У статті зазначено, що в основі даних форматів на українському телебаченні – людська історія, яка триває в часі, характеризує досить тривалий цикл подій, в яких герой бере участь. Нині такі прийоми активно використовують різні телевізійні проєкти, серед яких найбільш вдалими є: “В гостях у Дмитра Гордона”, “Життя відомих людей”, “Світські новини”, на прикладі цих проєктів описано особливості форматів лонгріду та фінішингу, визначено їхні характерні риси, а також їхню перспективність у контексті вирішення проблем вітчизняного новинного жанру на телебаченні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія налагодження співпраці венчурного інвестора та інноваційного підприємства
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-02-25) Мельник, О. Г.; Адамів, М. Є.; Омелянчук, А. Б.; Melnyk, O. G.; Adamiv, M. Y.; Omelianchuk, A. B.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Обґрунтовано актуальність залучення венчурних інвестицій для розвитку інноваційної діяльності підприємств. Ретельно досліджено сучасний стан і тенденції розвитку венчурного інвестування в Україні. Ідентифіковано проблеми та перешкоди для функціонування вітчизняного венчурного бізнесу. На підставі отриманих результатів дослідження та врахування кращого іноземного досвіду сформовано комплексну поетапну технологію залучення венчурного капіталу інноваційними підприємствами. Обґрунтовано специфіку ведення переговорів та укладання угоди венчурного інвестування між венчурним інвестором та інноваційним підприємством.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток малого і середнього бізнесу в Україні: проблеми і перспективи
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-10) Мірошник, Р. О.; Прокоп'єва, У. О.; Miroshnyk, R.; Prokopieva, U.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Висвітлено проблематику розвитку малого і середнього бізнесу в Україні. Окреслено соціальні та економічні функції малого і середнього бізнесу. Проаналізовано статичні показники діяльності малого та середнього бізнесу, а також фізичних осіб-підприємців. На основі проаналізованих праць та досліджень авторами виділено та сформовано п’ять груп проблем, з якими зіштовхується малий та середній бізнес. До цих проблем належать: започаткування діяльності суб’єктів господарювання; фінансування та пошук кредитних коштів; реалізація товарів, послуг та робіт; економічна, політична та суспільна ситуації в Україні; настання форс-мажорних обставин. Розглянуто стан підтримки малого і середнього бізнесу з боку вітчизняного уряду. Запропоновані шляхи подолання негативних факторів та чинників для малого та середнього бізнесу на перспективу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерела фінансування фандрайзингу та пріоритетні напрями його реалізації в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Двуліт, З. П.; Стасів, Н. В.; Моторнюк, У. І.; Dvulit, Z.; Stasiv, N.; Motornyuk, U.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Сформовано етапи комунікування з донорами для забезпечення системності дій та злагодженості робіт учасників проекту. Виділено форми фандрайзингу з урахуванням їхніх переваг і недоліків. Проаналізовано основні джерела фінансування некомерційних організацій. Наведено мотиви участі донора у фандрайзингу. Визначено пріоритетні напрями реалізації фандрайзингових проектів в Україні, здійснено характеристику можливих проектів та запропоновано базу потенційних донорів для кожного напряму.
  • Thumbnail Image
    Item
    Критерії оцінки оптимальної структури фінансового забезпечення інноваційної діяльності підприємств
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2007) Рачинська, Г. В.
    Визначено причини слабкого фінансування інноваційної діяльності підприємств, сформульовано основні критерії оцінки оптимальної структури фінансового забез¬печення, а також запропонований спосіб їхнього розрахунку. Розроблено алгоритм вибору оптимального джерела фінансування інноваційного проекту на основі поетап¬ного розрахунку вартості залучення одного джерела фінансування, комбінації джерел і порівняння витрат за цими методами із заданими допустимими величинами за конкретним проектом. The reasons of the weak financing of innovative activity of enterprises are definite, the basic criteria of estimation of optimum structure of the financial providing are formulated, and also the offered method of their computation. In the article there is the developed algorithm of choice of optimum source of financing of innovative project on the basis of stages computation of cost of bringing of one source of financing, combination of sources and comparison of charges in after these methods with the set possible sizes on a concrete project.
  • Thumbnail Image
    Item
    Участь банків у системі забезпечення інноваційного потенціалу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Шаперенков, А. В.
    Узагальнено та систематизовано основні передумови посилення ролі банків у грошовому забезпеченні інноваційного потенціалу в сучасних умовах; здійснено оцінку кількісних та якісних функціональних параметрів участі банків у цих процесах залежно від спрямованості грошових потоків та стадій розвитку інноваційного потенціалу; виявлено резерви прямої участі банків у грошовому забезпеченні розвитку інноваційного потенціалу. The basic preconditions of strengthening of role of the banks are systematized in the cash cover of innovative potential in modern terms; the estimation of quantitative and high-quality functional parameters of participation of banks is carried out in these processes depending on the orientation of money streams and stages of development of innovative potential; the backlogs of direct participation of banks in development of innovative potential are detected.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методологічні підходи до удосконалення золотого правила фінансування з метою підвищення гнучкості та ефективності інноваційного розвитку підприємств
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Зінченко, О. А.
    Запропоновано підходи щодо удосконалення золотого правила фінансування. Визначено основні умови підвищення гнучкості та ефективності інноваційного розвитку підприємств. На основі симбіозу золотого правила фінансування та золотого правила економіки підприємства розроблено підходи до системної оцінки розвитку підприємства за допомогою використання золотого правила фінансово-економічного розвитку підприємства, в основу розробки якого покладено врахування зростання власного капіталу та ринкової вартості підприємства, а також формування оптимальних пропорцій у системі балансу підприємства і забезпечення конгруентності термінів, на які мобілізуються фінансові ресурси. The experience of foreign countries about financing innovative activity is analyzed in article, including the USА, France, Germany. The methods and principles of government funding to stimulate innovation is examined. Directions of improvement the financing innovation of domestic enterprises are determined.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ресурсне забезпечення наукових досліджень
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010) Дашковська, І. Б.
    Scientific researches as one of basic elements of the system “education–science–production” are considered in the construction of competition economy. What resources are certain it is necessary to attract sciences for further development. The necessity of state support and her role are also exposed for the processes of transformation of modern economy with an accent on knowledge. The state of financing of science is investigation in Ukraine.озглянуто наукові дослідження як один з основних елементів системи “освіта–наука– виробництво” у побудові конкурентної економіки. Визначено, які ресурси необхідно залучати для подальшого розвитку науки. Також розкрито необхідність державної підтримки та її роль в процесах трансформації сучасної економіки з акцентом на знаннях. Досліджено стан фінансування науки в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання ролі банківських установ у фінансуванні ПФГ
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010) Бондарчук, М. К.; Кобилецька, О. І.
    Проаналізовано роль банків у структурі ПФГ. Досліджено функції банку-учасника ПФГ як фінансового центру групи та як одного з дочірніх банків об’єднання. Наведено переваги ПФГ як ефективної організації взаємодії фінансово-кредитних і промислових підприємств, а також причини відсутності в Україні офіційних промислово-фінансових груп та способи стимулювання створення та регулювання діяльності цих угрупувань. The role of the banks in the structure of the financial-industrial groups is analyzed. The functions of the participating bank of FIG as the financial centre of the group and as one of the filial banks is investigated. The advantages of FIG as the efficient means of interaction of financial, credit and industrial companies, as well as the reasons of absence of official financialindustrial groups and the ways to stimulate their creation and regulation are exemplified.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організаційно-правове забезпечення фінансування інноваційного розвитку економіки України
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Крупка, М. І.; Ільїна, К. О.
    Розглянуто основні джерела фінансування інноваційного розвитку економіки України та можливості підприємств застосовувати їх у своїй діяльності, показано роль держави в організації фінансування інноваційного розвитку за допомогою формування нормативної бази та безпосереднього фінансування інноваційних проектів, висвітлено проблеми, що стримують цей розвиток та подано рекомендації щодо удосконалення державної політики у напрямі активізації інвестиційно-інноваційних процесів в Україні. The basic sources of financing of innovative development of economy in the Ukraine and opportunity of the enterprises are considered which apply to them during this activity. The role of the state in the organization of financing of innovative development is demonstrated by the formation of a normative base and direct financing of the innovative projects. The specified problems, which constrain this development, and are submitted for recommendation, concern the improvement of state policy in the direction of activization of investmentinnovative processes in the Ukraine.