Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Канонічна певність благодаті святих місць
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Сливка, Степан; Slyvka, Stepan; Сливка, Степан; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У статті досліджено канонічну певність благодаті святих місць, що дає змогу зрозуміти й усвідомити роль Церкви як тайни грішного народу. Інтенсивне духовне життя людини потребує Церкви, не тільки її літургійного життя, а й його продовження. Хоч відвідування святих місць і не замінює церковних таїнств, проте дає певність, переконання у правильності їх пошани, а також визнання такої необхідності. Позитивний вплив святих місць на звичайних людей, зв’язок живих і померлих зміцнюють буття людини. Ці впливи і зв’язки здійснюються і в Церкві, і поза нею за допомогою Божої благодаті, природних законів.
  • Thumbnail Image
    Item
    I. Kant and l. Feuerbach about morality аnd religion as the basis of spiritual formation of a man
    (Lviv Polytechnic National University, 2015) Yaremchuk, Serhiy
    The article shows the features of the New Age thinkers’ interpretations of the main categories of moral and religious consciousness (grace, faith, truth, love, morality, salvation, virtue, etc) and their interrelation. The use of the historical and genetic method and the category analysis method allows to reveal the hilosophical meaning of the main conceptions of the New Age morality and religion correlation and identify their relation to the processes taking place in the European spiritual life today. Виявлено особливості тлумачень мислителями Нового часу основних категорій моральної та релігійної свідомості (благо, віра, істина, любов, мораль, спасіння, чеснота та ін.) в їх заємозв’язку. Звернення до історико-генетичного методу і методу категоріального аналізу дало змогу розкрити філософський зміст основних концепцій взаємозв’язку релігії і моралі в новочасній культурі і виявити їх причетність до процесів, що відбуваються в європейському духовному просторі сьогодення.