Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Theoretical analysis and experimental study of H2S dissociation processes in ultrahigh-frequency plasmotron
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-16) Знак, З. О.; Znak, Z. O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Виконано теоретичний аналіз гідродинамічних умов у плазмохімічному реакторі за тангенціального подавання газу. Показано, що внаслідок створення закрученого потоку в реакторі виникає градієнт тиску, завдяки цьому вздовж вертикальної осі формується зона розрідження, що сприяє виникненню плазмового розряду. На підставі експериментальних досліджень плазмолізу сірководню у закрученому потоці та аналізу зображень плазмового розряду із використанням монохроматичних світлофільтрів визначено загальну структуру плазмового розряду. Встановлено вплив градієнта температури в реакторі на можливість формування кластерів сірки як передумови утворення високомолекулярного продукту – полімерної сірки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Окремий випадок термохімічного аналізу кавітаційного сонолізу води
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2020-02-24) Сухацький, Ю. В.; Sukhatskyi, Yu.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто механізм сонолізу води з утворенням як інтермедіатів (вільних радикалів), так і основних продуктів (водню та кисню), що мають важливе значення для теплоенергетики і технологій водоочищення, які ґрунтуються на застосуванні передових процесів окиснення. Проаналізовано ефективність генерування гідроксильних радикалів у середовищі інертних газів та кисню. Розраховано величину хіміко-акустичного коефіцієнта корисної дії для гідродинамічного струменевого кавітатора, яка становить 0,3675 %, що, принаймні, у 2,5 рази перевищує аналогічну величину для ультразвукових генераторів кавітації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Production of Iron, Titanium Dioxide Modofocations and Titanium
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-01-24) Mammadov, Asif; Pashazade, Gunel; Gasymova, Afarida; Sharifova, Ulviya; Nagiyev Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry of ANAS; Azerbaijan Technical University
    Вивчено умови відновлення концентратів титану-магнетиту (основні компоненти Fe 52–54 % та TiO2 5–7 %) природним газом для одержання порошку заліза та титанової фракції. З використанням теорії гранулювання в барабанному апараті та додаванням 25 % соди отримані гранули з оптимальним діаметром, вологістю, міцністю та пористістю. Встановлено, що в діапазоні температур 1143- 1198 К відбуваються реакції відновлення, якщо суміш водню та монооксиду вуглецю додається до природного газу у кількості 15 об %. Приведені блок-діаграми приготування концентратів титану-магнетиту для виробництва порошку заліза α-Fe (чистота 99 %), анатаз- і рутил-модифікацій діоксиду титану (99 % TiO2) та титану з чистотою 99 %.
  • Thumbnail Image
    Item
    Corrosion-electrochemical behaviour of low-alloy steel in alkaline media
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-01-20) Maizelis, Antonina; Bairachniy, Boris; National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute”
    Показано, що низьколегована хроммолібден- ванадієва сталь 12Х1МФ, у порівнянні зі сталлю звичайної якості Ст.3, у концентрованому лужному розчині має більш позитивний стаціонарний потенціал та більш низьку перенапругу виділення водню. Після пропускання 1100 А∙год/м2 кількості електрики, швидкість її анодного розчинення стає нижчою у порівнянні зі сталлю Ст.3, і не збільшується з підвищенням густини струму.