Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Modeling and Control of an Electromechanical System with a Permanent Magnet Generator and a Voltage Source Converter
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-24) Мазуренко, Леонід; Гребєніков, Віктор; Джура, Олександр; Шихненко, Максим; Mazurenko, Leonid; Grebenikov, Viktor; Dzhura, Oleksandr; Shykhnenko, Maksym; The Institute of Electrodynamics of the National Academy of Sciences of Ukraine
    На основі математичних моделей структурних елементів розроблено імітаційні моделі для аналізу характеристик і перехідних процесів електромеханічних систем побудованих на основі електричного генератора на постійних магнітах (ГПМ) змінної частоти обертання і напівпровідникового регулятора (НР) напруги, що виконаний за схемою трифазного автономного інвертора напруги. На підключене до кола постійного струму кероване резистивне навантаження покладено функцію стабілізації напруги в колі постійного струму системи для моделювання режиму генерації активної потужності в мережу через мережевий інвертор. Розглянуто два варіанти реалізації алгоритму відпрацювання оптимальної траєкторії руху в координатах аеродинамічна потужність – частота обертання приводної вітротурбіни ГПМ, які повинні забезпечувати максимізацію відбору потужності від турбіни. З використанням розроблених імітаційних моделей досліджено електромеханічні процеси в системі ГПМ-НР при змінній потужності приводної турбіни за векторного керування електромагнітним моментом генератора. За результатами чисельних досліджень проведено аналіз електромеханічних процесів в системі і порівняння ефективності застосування запропонованих алгоритмів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Modernwind turbines capacity utilization in real conditions
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2017-11-10) Покровський, Костянтин; Маврін, Ольгерд; Музичак, Андрій; Олійник, Володимир; Pokrovskyi, Kostiantyn; Mavrin, Olgerd; Muzychak, Andriy; Oliinyk, Volodymyr; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розвиток національної вітроенергетики в Україні стикається з низкою проблем через відсутність у достатніх обсягах інформації про особливості режимів роботи вітростанцій в реальних умовах. Це стосується показників вітрових навантажень у різних регіонах, оцінки продуктивності вітрових електростанцій з різнотипними вітрогенераторами. Однією з важливих характеристик потенційних можливостей роботи вітростанції в енергосистемі є час та коефіцієнт використання встановленої потужності, що широко застосовуються в задачах проектування електростанцій. Наведено результати розрахунку характеристик потенціалу виробництва вітроелектростанцій з генераторами різного типу та потужності, що визначено у вигляді часу та коефіцієнта використання встановленої потужності. Показано, що такі характеристики вітростанції однозначно характеризують ефективність застосування конкретного вітрогенератотра в реальних умовах для використання в проектних розрахунках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Efficiency of modern wind turbines in real conditions
    (Printing Center of lviv Politechnic Publishing House, 2017-02-14) Костянтин, Покровський; Ольгерд, Маврін; Андрій, Музичак; Kostiantyn, Pokrovskyi; Olgerd, Mavrin; Andriy, Muzychak; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Проблемою розвитку вітроенергетики в Україні є недостатність доступної інформації про ефективність вітростанцій у реальних умовах застосування через комерціалізацію промислової інформації. З одного боку, це стосується показників вітрових навантажень в ефективних регіонах, з іншого – забезпечення тривалого ліцензованого вимірювання вітрових параметрів у складних за доступом умовах. Наведено результати оцінки економічної ефективності вітроелектростанції з генераторами різної потужності. Показано, що в такий спосіб можна розрахувати необхідні для попереднього аналізу економічної ефективності вітроелектростанції параметри – річне виробництво електроенергії, прибутковість та окупність інвестиції. В результаті проведено оцінку витрат на вітрогенератори та їхній монтаж та експлуатацію, оцінено розміри прибутку та терміну окупності. Показано високу ефективність впровадження вітроелектростанцій в умовах Карпатського регіону України за умови детального вибору характеристик вітрогенератора для реальних параметрів вітрових навантажень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні аспекти інтеграції вітрових електричних станцій в енергосистеми
    (Видавництво Львівської політехніки, 2016) Сегеда, М. С.; Дудурич, О. Б.
    Схематично відображено умови вибору точки під’єднання вітрових електричних станцій (ВЕС) до електроенергетичних систем та описано умови, які повинні бути виконані для забезпечення їх сумісної роботи. Проаналізовано ефекти інтеграції ВЕС в електроенергетичні системи на локальному (місцевому) та загальному рівнях. Розглянуто вимоги міжнародних стандартів до регулювання частоти електроенергетичних систем з вітровими електричними станціями. The conditions of the point of common coupling choice of wind power plants are shown schematically and the conditions that must be met for their joint operation as a part of the power systems are described. The effects of integration of wind power plants into the power systems at the local and general levels are analyzed. The requirements of the international Grid Codes to the frequency control of the power systems with wind power plants are considered.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оптимальне керування вітроустановками різної потужності в умовах турбулентних вітрів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Щур, І. З.; Щур, В. І.
    За допомогою імітаційного комп’ютерного моделювання досліджено ефективність відбору енергії від вітру вітроустановками різної малої потужності за умови їх роботи на турбулентних вітрах з різною невисокою середньою швидкістю. Показано, що механічна стала часу вітроротора зростає зі зниженням потужності вітроустановки та швидкості вітру. Відповідно зі збільшенням цієї сталої часу знижується і енергетична ефективність роботи вітроустановок за оптимального керування їх роботою. Through computer simulation the efficiency of taking off of energy from wind by wind turbines of various low power if they work in turbulent winds with different low average speed was carried out. It is shown that mechanical time constant of wind rotor increases with decreasing power of wind turbine and wind speed. In accordance with the increase of time constant is reduced the energy efficiency of wind turbins in the optimal control of their work.