Відкритий науковий архів

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56939

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 402
  • Item
    Економічна безпека держави та суб'єктів підприємницької діяльності в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення
    (Українська академія друкарства, 2023) упорядник Штангрет, А. М.; Українська академія друкарства
    Для учнівської та студентської молоді, аспірантів, здобувачів, науковців, викладачів вузів, державних службовців, практичних працівників та всіх, хто цікавиться питаннями гарантування економічної безпеки держави та суб’єктів підприємницької діяльності. Рекомендовано до друку Вченою радою Української академії друкарства (протокол №_9_/_736_ від 18.05.2023 р.)
  • Item
    Формування стратегії соціально-економічного розвитку підпримницьких структур в Україні
    (Українська академія друкарства, 2023) упорядник Штангрет, А. М.; Українська академія друкарства
    Для учнівської та студентської молоді, аспірантів, здобувачів, науковців, викладачів вузів, державних службовців, практичних працівників та всіх, хто цікавиться питаннями соціально-економічного розвитку підприємницьких структур в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    4th International conference on innovative materials and nanoengineering
    (Національний університет «Львівська політехніка», 2024) Національний університет «Львівська політехніка»
  • Thumbnail Image
    Item
    Економічна безпека держави та суб'єктів підприємницької діяльності в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення
    (Українська академія друкарства,, 2024) упорядник Штангрет, А. М.; Українська академія друкарства
    Для учнівської та студентської молоді, аспірантів, здобувачів, науковців, викладачів вузів, державних службовців, практичних працівників та всіх, хто цікавиться питаннями гарантування економічної безпеки держави та суб’єктів підприємницької діяльності. Рекомендовано до друку Вченою радою Української академії друкарства (протокол №_7_/_742_ від 23.05.2024 р.)
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування стратегії соціально економічного розвитку підприємницьких структур в Україні
    (Національний університет «Львівська політехніка», 2024) Упорядник Штангрет, А. М.; Національний університет «Львівська політехніка»
    Для учнівської та студентської молоді, аспірантів, здобувачів, науковців, викладачів вузів, державних службовців, практичних працівників та всіх, хто цікавиться питаннями соціально-економічного розвитку підприємницьких структур в Україні. Рекомендовано до друку Вченою радою Інститут поліграфії та медійних технологій (протокол №3 від 20.11.2024 р.).
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення і розвиток теоретичних бухгалтерських знань і рахівничої практики на західноукраїнських землях (ХІХ – середина ХХст.)
    (Растр - 7, 2021) Яремко, Ігор Йосафатович; Лемішовська, Олеся Степанівна; Національний університет «Львівська політехніка»
    У монографії наведено результати дослідження організації рахівничої практики, аналізу теоретичних напрацювань у бухгалтерській сфері та організаційні і змістові аспекти підготовки бухгалтерських кадрів на західноукраїнських землях. Історико – бухгалтерська розвідка охоплює вказані об’єкти дослідження за період з початку ХІХ і до середини ХХст. Матеріали монографії базуються на інформації, отриманій в результаті пошуків, систематизації, узагальнення та оцінці друкованих праць, виданих на території Східної Галичини, а також архівних документах з бухгалтерського обліку та дотичних до розглядуваної тематики джерел інформації. Подана історіографія регіонального розвитку бухгалтерської сфери у системі господарського та інституційного середовища краю, результати оцінених бухгалтерських посібників і підручників та змістові й організаційні аспекти фахового бухгалтерського навчання.Аналіз чисельних інформаційних джерел та їх систематизація дали змогу отримати результати, які розкривають раніше невідомі сторінки історії бухгалтерської сфери на тлі еволюції суспільно-економічного середовища краю. Матеріали монографії містять достатньо об’ємну інформаційно-джерельну базу, яка дає змогу в подальших розвідках поглибити параметр дослідження бухгалтерської сфери, а також історії інших сфер теоретичної та прикладної економіки на західноукраїнських землях в задекларований у монографії часовий період. Ми дотримуємося думки, що монографія стане вагомим інформаційним джерелом для науковців, аспірантів, дозволить творчо посилити навчальний процес в українських університетах. Матеріали монографії також можуть бути придатними для тих, хто цікавиться історичною спадщиною краю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українсько-польський та польсько-український інтерпретаційний словник до вивчення навчальної дисципліни "Робототехніка, частина 1"
    (Яроче́нко Я. В., 2024) Скоропад , Пилип; Національний університет «Львівська політехніка»
    Українсько-польський та польсько-український інтерпретаційний словник до вивчення навчальної дисципліни «Робототехніка, частина 1» містить попонад 150 спеціальних термінів. В словнику також подано інтерпретацію актуальних загальновживаних термінів з робототехніки, а також нові слова і вирази, що увійшли в активне вживання за останні роки. Інтерпретаційний словник призначено для студентів спеціальності 172 «Інформаційно-вимірювальні технології», а також для аспірантів, інженерів і техніків. Словник також рекомендовано для початківців при знайомстві з робототехнікою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Регіональний розвиток шляхом децентралізації державного управління
    (Растр-7, 2024) Подольчак, Н. Ю.; Дзюрах, Ю. М.; Дорош, У. М.; Національний університет «Львівська політехніка»
    Монографію присвячено вирішенню актуального наукового завдання, яке полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні теоретико-методичних основ децентралізації задля регіонального розвитку та напрацюванні пропозицій і рекомендацій щодо взаємодії стейкхолдерів у державному управлінні. Трансформація структури територіальної організації влади повинна базуватися на: забезпеченні функціонування інституцій місцевої влади в межах всієї держави; дотриманні принципу деконцентрації, згідно з яким частина обов’язків виконавчих владних органів передається місцевій владі; передачі місцевому самоврядуванню господарських та організаційних прав, які раніше належали інституціям місцевої влади; переоцінці обов’язків, які були делеговані місцевим державним адміністраціям як органам контролю та нагляду в системі виконавчої влади. Видання рекомендується науковцям, практикам, викладачам, аспірантам та студентам спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування енергоефективних світлопрозорих конструкцій для культиваційних споруд захищеного ґрунту
    (Національний університет "Львівська політехніка") Періг, Роман Ярославович; Perih, Roman Yaroslavovych; Желих, Василь Михайлович; Національний університет "Львівська політехніка"
    Періг Р.Я., Желих В.М. (керівник). Застосування енергоефективних світлопрозорих конструкцій для культиваційних споруд захищеного ґрунту. Магісерська кваліфікаційна робота. – Національний університет «Львівська політехніка», Львів, 2021. Розширена анотація Питання про можливість використання полімерних матеріалів для конструкцій, які працюють за типом сонячного колектора розглядають світові дослідницькі центри та фірми-виробники [1]. У роботі [2] наведено сонячний колектор, зібраний у вигляді сендвіча з декількох прозорих коробок із полімерних матеріалів. У Норвегії [3] розроблено сонячні системи із застосуванням нового типу сонячних колекторів із конструкційних пластмас. У досліджені [4] оцінено можливість використання полімерних матеріалів як основи для нових конструкцій сонячних колекторів. Для дослідження оптичних характеристик було запропоновано зразки з декількома видами теплоносія: водою, зафарбованою пігментним барвником, дистильованою водою та розчином тосолу. У роботі [5] була запропонована конструкція полімерного сонячного колектора на основі прозорої тришарової стільникової плити з теплоносієм – водою, зафарбованою в чорний колір Об’єктом дослідження є підвищення ефективності енергозбереження в умовах культиваційних споруд захищеного грунту. Предметом дослідження є світлопрозора конструкція теплиці з сотового полікарбонату. Метою дослідження є теоретичне та експериментальне обґрунтування i розроблення ефективних методів використання сонячної енергії культиваційними спорудами з огороджуючими конструкціями із сотового полікарбонату. В основу магістерської кваліфікаційної роботи поставлено технічне завдання створення енергоефективної захисної конструкції теплиці, описано будову та принцип роботи досліджуваної моделі. Проведено експериментальні дослідження та отримано значення доцільних витрат теплоносія, при яких його температура залишатиметься сталою. Крім того отримано графічні залежності середньої температури теплоносія і його витрати від температури внутрішнього повітря теплиці. Ключові слова: стільниковий полікарбонат, енергоефективне захищення, теплоносій. 1. Durability of polymeric glazing materials for solar applications/ Michael Kohl [etc.] // Solar Energy. – 2005. – № 79. – Р. 618–623. 2. Nielsen, J. E. Solar Collectors in plastic materials / J. E. Nielsen, E. Bezzel. – Solar Energy Laboratory, Danish Technological Institute, Duct Plate. - 1996. 3. Rekstad, J. Solar Collectors in plastic materials from Norway / J. Rekstad // SolarNor AS and General Electric Plastics. - 1997. 4. Желих В.М., Пізнак Б.І., Ціж.Б.Р.: Оптичні характеристики полімерних сонячних колекторів - Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2012. 5. Желих В.М., Пізнак Б.І., Фечан А.: Застосування полімерних матеріалів у виготовлені сонячних колекторів. - Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”,2013.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фінанси у бізнесі
    (Новий Світ – 2000, 2023) Селюченко, Надія Євстахіївна; Національний університет «Львівська політехніка»
    У посібнику в доступній формі розкрито основні питання у сфері фінансів суб’єктів підприємництва, зокрема розглянуто підходи щодо формування власного та позикового капіталу, мобілізації внутрішніх та зовнішніх джерел фінансових ресурсів, розподілу отриманого прибутку та виплати доходів на вкладений капітал, оптимізації грошових надходжень і видатків, вибору форм грошових розрахунків з бізнес-партнерами, проведення фінансового аналізу, фінансового планування. Матеріал викладено згідно положень законодавчих актів та нормативних документів, що регулюють господарську діяльність та формування фінансової звітності суб’єктів підприємництва в Україні. Наявність розширеного змісту забезпечує можливість використання навчального посібника як довідника. Для студентів, аспірантів, викладачів, практичних працівників сфери фінансів, економіки і підприємництва.