Оцінка надійності виробів з маловуглецевої сталі з ітрієм

Наведено результати дослідження впливу ітрію на параметри надійності маловуглецевої литої сталі. Показано, що оптимальний додаток ітрію (0,08 %) в 1,5 раза збільшує критичне напруження крихкого руйнування, знижує температуру в’язкокрихкого переходу і підвищує коефіцієнт запасу в’язкості як при кімнатній, так і при від’ємних температурах.

сталь, ітрій, надійність, коефіцієнт інтенсивності напружень, критичне напруження крихкого руйнування, коефіцієнт запасу в’язкості, поріг холодноламкості

Дурягіна З. А. Вплив лазерного легування ніобієм на корозійну тривкість сталі 12х18н10т у модельних середовищах / З. А. Дурягіна, Б. П. Бахматюк, Н. В. Щербовських // Іван Фещенко–Чопівський: вчений і патріот. Секція № 2 : Наукова діяльність Івана Фещенка–Чопівського та сучасні проблеми матеріалознавства : міжнародна наукова конференція, Львів, 28-29 жовтня 2009 р. : наукові праці конференції / Національний університет “Львівська політехніка”. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009. – C. 13–15.