Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Використані при лазерному поверхневому зміцненні (ЛПЗ) світло поглинальні фарби замінено на світло поглинальні порошкові суміші, що вміщують Ti, Fe i C (і, як варіант, також Cr), у яких ЛПЗ ініціює саморозповсюджувальний високотемпературний синтез (СВС). При цьому «хімічне» тепло СВС-процесу дозволяє знижувати питомі витрати енергії лазерного випромінювання. The light-absorbing paints used for LSM have been replaced by light-absorbing powder mixtures containing Ti, Fe and C (and, as a variant, also Cr), in which LSM initiate the self propagating high-temperature synthesis (SHS). During the latter "chemical" head of the SHS-process helps in lowering the expenditure of the laser beam energy.

Жуков А. О. Поверхневе зміцнення матеріалів за допомогою лазерної обробки і саморозповсюджувального високотемпературного синтезу / А. О. Жуков, Ю. Ю. Жигуц, Е. П. Шиліна, І. П. Курітник // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2002. – № 442 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 133–137. – Бібліографія: 10 назв.