Інформаційний сервіс рейтингування комерційного контенту

Подано результати критичного аналізу чотирьох методів оцінювання рейтингу комерційного контенту інтернет-сервісу, а саме: “Просто плюс”; “Плюс/Мінус”; “Зірковий”; “Комбінований”. Підґрунтям розроблення моделі інформаційного сервісу обрано метод “Зірковий”, адже він надає розгорнуту оцінку із фіксованою шкалою значень. Побудовано та оптимізовано математичне забезпечення “Зіркового” методу для обчислення рейтингу контенту, в основі якого формула середнього арифметичного зваженого з врахуванням середньої кількості голосів та середнього рейтингу усіх електронних документів. Для можливості впливати на рейтинг введено контролюючий параметр k. Додано два неконтрольовані параметри: кількості продажів та завантажувань, які впливають на фактичний рейтинг контенту. Також, щоб позбутися залежності рейтингу між різними категоріями та через те, що величина рейтингу вийшла за межу у 5 зірок, було введено масштабування рейтингу для контенту, враховуючи максимальне значення рейтингу у відповідній категорії до інтервалу у 5 зірок. Введено відношення між рейтингом контенту та прибутком продавця і сервісу. Реалізовано задачу обчислення комісії за продаж контенту залежно від його рейтингу, що має мотивувати продавців підвищувати якість контенту, тим самим сервіс підвищуватиме рейтинг цього контенту. Метою рейтингування контенту є збільшення кількості продажів побудовою правдоподібних рейтингових списків. Розроблене програмне забезпечення для діючого проекту ehuub.com. Web-сервіс дає змогу швидко і просто продавати та формувати комерційний контент. Наведено приклади обчислення рейтингу та продемонстровано програмне забезпечення. Подальші дослідження будуть спрямовані на розвиток та вдосконалення інтелектуальної складової, що зменшить суб’єктивний вплив на формування значення контрольного параметра k.
The article critically analyzes four methods of evaluating the rating of commercial content of the Internet service, namely: "Just plus"; "Plus / Minus"; "Star"; "Combined". The basis of the development of the information service model is the "Star" method, since it provides a detailed evaluation with a fixed scale of values. The mathematical support of the "Star" method for calculating the content rating has been constructed and optimized. The basis of the method is the formula of the arithmetic average, weighted, taking into account the average number of votes and the average rating of all electronic documents. In order to influence the rating, the control parameter k is entered. Two uncontrolled parameters are added: the number of sales and downloads that affect the actual content rating. In order to get rid of the rating dependence between the different categories and because the rating value went beyond the 5-star rating, the rating was scaled for the content, taking into account the maximum rating in the relevant category in the 5-star interval. The relationship between content rating and merchant profits and service has been introduced. The task of calculating a commission for the sale of content, depending on its rating, is to motivate sellers to increase some content, thus the service will increase the rating of this content. The purpose of content rating is to increase the number of sales by constructing plausible rating lists. Software for ehuub.com project was developed The web - service quickly and simply selling and creating commercial content. Examples of ranking and software demonstration are given. Further research will focus on the development and improvement of the intellectual component, which will reduce the subjective impact on the value of the controlling parameter k.

контент, рейтинг, математичне забезпечення, середнє арифметичне зважене, Web-сервіс, content, ranking, mathematical software, arithmetic average weighted, Web service

Інформаційний сервіс рейтингування комерційного контенту / О. М. Верес, І. А. Карпов, Я. П. Кісь, І. В. Рішняк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № 5. — С. 78–89.