2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Виконано проектування частково попередньо напружених колон зі змішаним армуванням для типового виробничого будинку без опорних кранів. Використано модель рами з урахуванням фізичної нелінійності та епюри площ арматур з метою оптимізації армування. Ефективність колон зі змішаним армуванням підтверджено порівняльним аналізом з колонами повністю попередньо напруженими і типовими із звичайного залізобетону.
Partially prestressed concrete columns with combined reinforcement are designed for the typical production building without gabbards. The used model of the frame takes into consideration physical non-linearity and reinforcement area distribution for the aim of optimal reinforcing. Efficiency of combined reinforced concrete columns is proved by comparison with ordinary structural columns and fully prestressed columns.

Шпак М. М. Попередньо напружені колони зі змішаним армуванням для одноповерхових виробничих будинків / М. М. Шпак // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 545 : Теорія і практика будівництва. — С. 186–193.