Виставка 1931 року в Станіславові (Івано-Франківську). Поль Енгельманн і колонія “nowe domy”*

Архітектура міжвоєнного періоду на теренах Cхідної Галичини залишалася довший час дещо на узбіччі мистецьких дискусій. Хоча з кожним роком тільки зростає вартість цього велетенського культурного прошарку, котрий є нашою спільною спадщиною. Міжвоєнний період виявився надзвичайно плідним, хоча тривав зовсім недовго. Після періоду Австро-угорської монархії він остаточно завершив формування сучасного обличчя середмість Львова і Івано-Франківська. Якщо архітектура Львова двадцятих і тридцятих років дочекалася певних опрацювань, то архітектура Станіславова (яка завжди перебувала в тіні “старшого брата”) залишаєтся для дослідників і аматорів terra incognita. Окрім надзвичайно вагомих львівських впливів, станіславівська архітектура формувалася через чинник єврейської культури та її зв`язків із Віднем. Розглянуто невеличкий, але яскравий відрізок з історіі Станіславова, коли це провінційне місто стало причетне до історії якщо не світової, то, напевно, європейської архітектури.

Комар Ж. Ю. Виставка 1931 року в Станіславові (Івано-Франківську). Поль Енгельманн і колонія “Nowe Domy” / Ж. Ю. Комар // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 568 : Архітектура. – С. 120–125. – Бібліографія: 9 назв.