Тролінг як виклик електронній демократії на прикладі електронних петицій

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Матеріали присвячуються впливу тролінгу на здійснення електронної демократії з врахуванням досвіду подання електронних петицій. Розглядаються ознаки повідомлень тролів. Проводиться аналіз поданих електронних петицій до органів державної влади на предмет тролінгу. Показано, що недоречність зміст повідомлення може бути спричиненою провокативними намірами або необізнаністю стосовно компетенції. З’ясовано, що при процедурі реєстрації можливе приєднання тролів. Автор рекомендує проводити верифікацію петицій перед їхнім оприлюдненням. Разом з тим, при цьому повинен бути дотриманими демократичні свободи. The materials are devoted to the impact of trolling on the implementation of electronic democracy, taking into account the experience of submitting electronic petitions. Signs of troll messages are considered. The author conducts an analysis for trolling of submitted electronic petitions to state authorities. It is shown that inappropriate content of the message may be caused by provocative intentions or ignorance of competence. The materials demonstrate that trolls are likely to join during the registration procedure. The author recommends to verify petitions before they become public. At the same time democratic freedoms must be respected.

тролінг, електронна демократія, електронні петиції, інформаційна безпека; trolling, electronic democracy, electronic petitions, information security

Гачкевич А. Тролінг як виклик електронній демократії на прикладі електронних петицій / Андрій Гачкевич // Імплементація в Україні європейського досвіду інформаційно-комунікаційного забезпечення органів місцевої влади та самоврядування : матеріали науково-практичної Інтернет-конференції (20 травня 2016 р., Луцьк). – Луцьк : Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 2016. – С. 48–51. – Бібліографія: 8 назв. Гачкевич, Андрій. "Тролінг як виклик електронній демократії на прикладі електронних петицій." В Імплементація в Україні європейського досвіду інформаційно-комунікаційного забезпечення органів місцевої влади та самоврядування: матеріали науково-практичної Інтернет-конференції (20 травня 2016 р., м. Луцьк), 10-3. Луцьк: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 2016.