Статті та тези

Право на забуття і свобода вираження поглядів: особливості балансування
    (2021) Сухорольський, Петро; Національний університет "Львівська політехніка"
    Забезпечення прав людини в умовах «регулювання кодом»: нові виклики цифрової епохи
    (ЛНУ імені Івана Франка, 2021) Сухорольський, Петро
    Кіберпростір – це динамічне середовище, в якому постійно виникають нові процеси та явища. Деякі з них здатні суттєво змінити наше життя і породити небачені раніше загрози для людини й суспільства. Останнім часом головна увага правознавців, яких цікавлять особливості регулювання відносин в Інтернеті, прикута до ненавмисних порушень прав людини внаслідок поширення нових технологій, зокрема штучного інтелекту. Проте колишні суспільні проблеми та конфлікти інтересів, які були визначальними для розвитку права упродовж останніх століть, нікуди не зникли і перемістилися в кіберпростір практично відразу після його виникнення. Їх намагаються вирішити через запровадження нових правил поведінки, однак ці правила далеко не завжди походять від державних органів законодавчої, виконавчої чи судової влади та доволі рідко закріплені в міжнародних договорах, незважаючи на транскордонний чи глобальний характер відповідних проблем. Багато хто вбачає у цьому ознаку занепаду права як регулятора відносин у суспільстві та заміщення його альтернативними засобами. Вивчення цих засобів, основним із яких найчастіше вважають комп’ютерний код, наближає нас до розуміння нових реалій, до яких сучасні правові системи мають швидко «адаптуватися або зникнути назавжди»
    Засоби стратегічного форсайту для розвитку туризму в нових умовах
    (2021) Сухорольський, Петро; Національний університет "Львівська політехніка"
    Обґрунтовано необхідність використання форсайту для розвитку туризму і продемонстровано його переваги. Відзначено особливості стратегічного форсайту, які роблять його привабливим і затребуваним для людей та організацій з туристичної індустрії. Визначено та охарактеризовано п’ять основних сценаріїв розвитку туристичної галузі в майбутньому.
    Правові засади функціонування інформаційних агентств України
    (Видавництво Львівської політехніки, 2016) Гарматій, Ольга Василівна; Національний університет "Львівська політехніка"
    Медіакомпетентність та інформаційна грамотність – шлях до ефективної діяльності в екстремальних умовах
    (ЛДУ БЖД, 2015) Гарматій, Ольга Василівна; Національний університет "Львівська політехніка"