Видавництво Львівської політехніки

Запропоновано схему та принцип роботи цифрових логічних елементів “НЕ” на основі джозефсонівських кріотронів. Керування логічним станом таких елементів логіки здійснювалось за допомогою зовнішніх імпульсів магнітного потоку. Створено математичну модель перехідних процесів у джозефсонівських логічних елементах “НЕ” під час зміни їх логічного стану під дією керуючих сигналів та розраховано перехідні характеристики. Досліджено вплив параметрів імпульсів керуючих сигналів на швидкодію та стабільність роботи таких елементів логіки та оцінено час комутації для логічних переходів “1”→“0” та “0”→“1”. The scheme and the operational principle of digital logical elements “NOT” based on Josephson cryotrons were proposed in the given work. The control of the logical state of such logical elements was realized by means of external magnetic flux pulses. We developed a mathematical model of the transition processes in Josephson logical elements „NOT“ during the change of their logical state induced by controlling sygnals and calculated respective transition characteristics. We studied the influence of the controlling pulses’ parameters on the operational speed and stability of these logical elements and estimated the commutation time for logical transitions “1”→“0” and “0”→“1”.

логічний елемент, джозефсонівський логічний елемент, перехідний процес, перехідна характеристика, логічний перехід, час комутації, logical element, Josephson logical element, transition process, transition characteristic, logical transition, commutation time

Тиханський М. В. Вплив параметрів керуючих імпульсів на стабільність роботи джозефсонівських елементів логіки “НЕ” / М. В. Тиханський, Р. Р. Крисько // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2012. – № 734 : Електроніка. – С. 157–166. – Бібліографія: 8 назв.