Характеристика відбивного розряду в комірці Пеннінга з секційним анодом

У роботі досліджено розряд в комірці Пеннінга, в якій секційний анод розташований по центру розрядного проміжку між двома круглими катодами. Показано, що зміною потенціалу секцій анода можна впливати на вид вольт- амперної характеристики розряду. Проведено дослідження розподілу потенціалу між електродами комірки Пеннінга для різних підключень секцій анода, на основі яких зроблена спроба опису механізму розряду та пояснення особливостей його вольт-амперної характеристики. This work is dedicated to studies of the discharge in Penning's cell, in which sectional anods is placed in the centre of discharge gap between two round cathodes. It is shown, that by anode sections potential varying it is possible to influence on volt¬ampere characteristic of the discharge. The studies of potential disribution between the cell electrodes were carried out for different connections of anode sections. On the base of this studies the attempt to discribe the discharge gear and to explain the features of volt-ampere characteristics.

Шандра З. А. Характеристика відбивного розряду в комірці Пеннінга з секційним анодом / З. А. Шандра // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 430 : Електроніка. – С. 120–125. – Бібліографія: 11 назв.