Assessment of energy security of higher education institutions

2021-06-06

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

Сьогодні відсутні чіткі та ґрунтовні методики оцінки енергетичної безпеки підприємства. Ці невирішені питання не дають змогу на відповідному рівні управляти безпекою підприємства, що негативно позначається на результатах його господарювання. Ця проблематика особливо актуальна для закладів вищої освіти, що фінансуються з державного бюджету. Визначення рівня енергетичної безпеки на основі прийнятої загальної системи комплексних показників є однією з умов сталого соціально-економічного та матеріально-технічного розвитку закладів вищої освіти та повинно посилити увагу керівників ЗВО до проблем, пов’язаних із підвищенням енергетичної безпеки. Нагальна необхідність створення ефективної системи управління процесами енергоспоживання та енергозбереження в галузі освіти та важливість результатів оцінювання енергетичної безпеки для забезпечення сталого розвитку закладів вищої освіти свідчить про об’єктивну необхідність проведення таких обстежень. У роботі висвітлено обстеження енергетичного господарства Національного університету “Львівська політехніка” з метою оцінки енергетичної безпеки, удосконалення стратегії енерговикористання та розроблення заходів з підвищення енергетичної безпеки університету. В основу запропонованого методу покладено методику визначення 46 показників, за якими сформовано п’ять критеріїв енергетичної безпеки зокрема такі як: “Енергоефективність”, “Енергонезалежність”, “Енергозабезпеченість”, “Надійність теплопостачання”, “Економічна стабільність”. За згаданими показниками обчислено значення кожного з перехованих вище критеріїв і проаналізовано їх рівні. На основі цього аналізу запропоновано засади підвищення енергетичної безпеки університету.
The research work is devoted to the survey of the power economy of Lviv Polytechnic National University to assess energy security, to improve the strategy of energy use and to develop measures for improving the energy security of the university. The first chapter provides a brief description of the proposed method of studying the energy security of the university. It is based on the method of determining 46 indicators according to which five criteria of energy security are formed: Energy efficiency, Energy independence, Energy security, Reliability of heat supply, Economic stability. In the eighth chapter, according to the mentioned indicators the estimates of criteria are calculated and the analysis of their levels is carried out. Based on this analysis, the principles of improving the energy security of the university are proposed.

енергетична безпека, енергоефективність, енергонезалежність, енергозабезпеченість, надійність теплопостачання, економічна стабільність, паливно-енергетичні ресурси, energy security, energy efficiency, energy independence, heating, reliability of heat supply, economic stability, fuel and energy resources

Assessment of energy security of higher education institutions / Volodymyr Pashkevych, Maksym Malashkin, Vasyl Zhelykh, Orest Lozynskyy // Theory and Building Practice. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2021. — Vol 3. — No 1. — P. 51–63.