Видавництво Львівської політехніки

Розроблено математичну модель неізотермічного вологоперенесення та в’язкопружного деформування деревини у процесі сушіння, яка враховує анізотропність та змінність тепломеханічних характеристик. Сформульовану математичну модель реалізовано методом скінченних елементів для в’язкопружного стану з врахуванням накопичення незворотних деформацій. Шляхом об’єктно-орієнтованого аналізу спроектовано та здійснено програмну реалізацію моделі у вигляді задокументованих класів. Сформульовано та розв’язано оптимізаційну задачу вибору режимних параметрів процесу сушіння з врахуванням обмежень на напруження. The article develops a mathematical model of non-isothermal moisture transfer and viscoelastic deformation of wood during drying, which takes into account the anisotropy and variability of heat-mechanic characteristics. By finite element method was formulated by the implementation of mathematical models for viscoelasticity with regard to the accumulation of irreversible deformation. By object-oriented analysis is designed and implemented software implementation model in the form of documented classes. Formulated and solved optimization problems the choice of regime parameters of the drying process with regard to restrictions on the strain.

математична модель, метод скінченних елементів, деревина, сушіння, тепломасоперенесення, в’язкопружний стан, об’єктно-орієнтоване програмування, mathematical model, finite element method, wood, drying, heat mass transfer, viscoelasticity, object-oriented programming

Соколовський Я. Математичне моделювання та аналіз деформаційно-релаксаційного стану в деревині у процесі сушіння / Я. Соколовський, А. Бакалець, О. Мокрицька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 711 : Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – С. 82–90. – Бібліографія: 13 назв.