Національний університет "Львівська політехніка"

Виконано теоретичні дослідження інформаційно-енергетичного коефіцієнта якості засобів вимірювальної техніки. Розглянуто шляхи збільшення його значення на основі певних методів автоматичного коригування похибок, а також зменшення їхніх у часових змін в реальних умовах експлуатації з використанням кодокерованих мір. Показано можливість практичного використання запропонованого способу оперативного контролю процесів вимірювань з малогабаритними та переносними кодокерованими мірами електричних величин, виготовленими на основі сучасних досягнень мікроелектронних та інформаційних технологій. Выполнены теоретические исследования информационно-энергетического коэффициента качества средств измерительной техники. Рассмотрены пути повышения его значения на основе определённых методов автоматической коррекции погрешностей, а также уменьшения его временных изменений в реальных условиях эксплуатации с использованием кодоуправляемых мер электрических величин. Показана возможность практического использования предложенного способа оперативного контроля процессов измерений на базе малогабаритных и переносных кодоуправляемых мер электрических величин, изготовленных на основе современных достижений информационных и микроэлектронных технологий. There are described the theoretical investigations of quality information-energetic coefficient for measuring devices. This coefficient increasing possibilities by some methods of error automatic correction and timing changing errors at exploitation conditions are proved in this article. The practical possibilities of measurement process operative control proposed method based on a electric code-control measure with small mass and dimension values, which used up-to-day information and microelectronic technology are considered too.

Яцук В. Інформаційно-енергетичний підхід до оцінювання коефіцієнта якості засобів вимірювальної техніки. / В. Яцук // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник Вип. 68 / Національний університет "Львівська політехніка" ; відп. ред. Б. І. Стадник. - Л. : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008. - С. 224-228.