Національний авіаційний університет

Публікація присвячується проблемі ефективності права в умовах виникнення нових явищ в Інтернеті, які можуть нести загрози для безпеки. Розглядається поняття тролінгу як розповсюдження повідомлень образливого змісту з метою спровокувати інших користувачів. Відзначено, що слово «троль» запроваджено до вжитку в 1960-х завдяки повітряним маневрам збройних сил. У публікації зауважується, що тролінг може мати конструктивні та деструктивні наміри. Особливу увагу приділяється явищу тролінгу як методу ведення інформаційної війни (російська «армія тролів»). З’ясовано, що юридична оцінка тролінгу повинна враховувати принцип свободи інформації, а також захист основних прав інших осіб та інтересів суспільної безпеки. This publication is devoted to the problem of the effectiveness of law in the conditions of the emergence of new phenomena on the Internet, which may pose threats to security. The concept of trolling is explained meaning the distribution of messages with offensive content aiming at provoking other users. It is noted that the word "troll" was introduced into use in the 1960s due to aerial maneuvers of the armed forces. The publication observes that trolling may have constructive or destructive intentions. Special attention is paid to the phenomenon of trolling as a method of conducting information warfare (Russian "troll army"). It is found that legal assessment of trolling should take into account the principle of freedom of information, as well as the protection of the fundamental rights of other people and the interests of public safety.

загрози в Інтернеті, інформаційна безпека, тролінг, принцип свободи інформації; Internet threats, information security, trolling, principle of freedom of information

Гачкевич А. Тролінг в мережі Інтернет як загроза правопорядку в умовах інформаційного суспільства / Андрій Гачкевич // Право на інформацію в громадянському суспільстві. Проблеми захисту інформаційного суверенітету держав : матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Київ, 21 квітня 2016 р.). – Київ : Інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету, 2016. – С. 10–12. – Бібліографія: 6 назв. Гачкевич, Андрій. "Тролінг в мережі Інтернет як загроза правопорядку в умовах інформаційного суспільства." У Право на інформацію в громадянському суспільстві. Проблеми захисту інформаційного суверенітету держав: матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 21 квітня 2016 р.), 10-2. Київ: Інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету, 2016.