Частина Карпатського гірського масиву на території України є надзвичайно сприятливою для розвитку туристичної галузі. Сьогодні заклади готельного типу рекреаційного характеру у регіоні переживають відродження та активний розвиток. Згадані процеси регулюються нещодавно розробленими Держтурадміністрацією України національними стандартами послуг у сфері туризму. Визначено проблеми, пов’язані з впровадженням нормативного регулювання будівництва та організації діяльності закладів розміщення туристів на прикладі малих приватних готелів садибного типу та запропоновано варіанти їхнього вирішення на основі аналізу іноземного досвіду в розглянутій галузі.

Беренда А. Б. Проблеми розвитку та становлення приватного готелю в Західноукраїнському регіоні на сучасному етапі впровадження нових національних стандартів у сфері туризму / А. Б. Беренда, І. В. Якубовський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 568 : Архітектура. – С. 180–185 . – Бібліографія: 10 назв.