Ізоптичні криві деяких кубік

Виведено рівняння, які описують ізоптичні кривих, заданих параметрично. Розглянуто ізоптичні криві деяких кубік. Побудовано графіки ізоптичних півкубічної параболи, цисоїди Діоклеса, листка Декарта, строфоїди, трисектриси Маклорена. кубіки Чирнгаузена, верзіери. Графіки побудовано за допомогою комп'ютерних систем МаthСАD і АutoСАD. Описано деякі властивості ізоптичних кубік. The equations describing the isoptics of parametrically determined curves are obtained. The isoptics of special cubics are investigated. For the next cubics: semicubic parabola of Neil, cissoid of Diocles, folium of Decartes, strophoid, trisectrix of MacLaurin, Tschirnhausen's cubic, witch of Agnesi the graphs of the isoptics are constructed with aid of the computer systems MathCAD and AutoCAD. The properties of the isoptics of special cubics are described.

ізоптична крива, ортоптична крива, кубіка, isoptic curve, orthoptic curve, cubic

Врублевський І. Ізоптичні криві деяких кубік / І. Врублевський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 566 : Фізико-математичні науки. – С. 76–80. – Бібліографія: 7 назв.