Сучасні методи посилення фундаментів історичних споруд

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Підкреслено актуальність питання посилення фундаментів будівель в історичній забудові міст та окремих пам’яток архітектури. Втрата фундаментами та ґрунтами основи початкової несучої здатності призводить до появи дефектів у зовнішніх стінах, перикриттях та покрівлях історичних будівель. Систематизовано сучасні методи посилення фундаментів, влаштування обойм, панелевих та комбінованих фундаментів.
The article provides the outline of urgent questions of strengthening bases of buildings in the historical part of the city, and separate architectural monuments. When bases and soils lose their primary carrying ability, it leads to the appearance of defects on outer walls, covering and roofs of historical buildings. The author develops the system of modern methods of strengthening bases, making panel and combined bases.

фундамент, конструктивне кріплення, підводка фундаментів, панелеві, комбіновані фундаменти

Петренко Ю. В. Сучасні методи посилення фундаментів історичних споруд / Ю. В. Петренко // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 531 : Архітектура. Архітектура і туристичний бізнес. — С. 72–74.