Вивчено історичні передумови переходу комплектування Збройних сил України від загальновійськового обов’язку до професійної армії. Проаналізовано різні погляди щодо переходу українських Збройних сил до нового принципу комплектування особовим складом, визначені недоліки у його практичній реалізації та окреслені перспективи. This scientific article prjvodes a studying of historical preconditions of the Ukrainian Armed Forces transition process from conscription to professional Armed Forces. At the same time it analyzes different opinions and approaches concerning this complicated process, determines its problems and future prospects.

Папікян А. Л. Комплектування Збройних сил України на контрактній основі: історичні передумови та перспективи / А. Л. Папікян // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2002. – № 451 : Держава та армія. – С. 96–102. – Бібліографія: 11 назв.